Szkoła zdrowego żywienia

Zadanie 9

Przeprowadzenie sondażu, z dostosowaniem do grup wiekowych pn. Jak dbać o swoją kondycję fizyczną, jak żyć i zdrowo się odżywiać? Forma sondażu może być dowolnie rozszerzana przez szkołę lub modyfikowana stosownie do wieku uczniów. Ocena jury na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.

W sondażu znalazło się 9 pytań, które dotyczyły aktywności  fizycznej uczniów.

W większości klas (76% klas) grupa uczniów, biorących udział w zajęciach sportowych pozalekcyjnych na terenie szkoły liczy kilka osób. Większe są w klasach grupy uczniów, którzy biorą udział w zajęciach sportowych poza szkołą. Może to wynikać z tego, że większość uczniów spędza aktywnie czas z rodzicami. W większości klas jest to grupa kilkunastu osób.

Najczęściej wybieraną aktywnością są wycieczki rowerowe i do lasu lub parku. Dość liczne grono uczniów uczęszcza z rodzicami na basen lub do aquaparku.

W większości klas są grupy kilkanaściorga dzieci,które aktywnie spędzają z rodzicami czas raz w tygodniu.

Nasi uczniowie podejmują aktywność fizyczną również w miesiącach zimowych. W połowie klas są to grupy uczniów liczące od 10 do 20 osób. Dzieci najczęściej wybierają zjeżdżanie na sankach , jabłuszkach, ale też budowanie ze śniegu.

Wyniki sondażu są zadowalające. Większość uczniów podejmuje aktywność fizyczną nie tylko w szkole, w ramach zajęć wychowania fizycznego, ale i poza szkołą doskonali te umiejętności sportowe, które lubi (najczęściej pływanie).