Szkoła zdrowego żywienia

Zadanie 5

Jestem tym co jem?” – rola racjonalnego żywienia na co dzień. Pogadanka na temat prawidłowego odżywiania się zwieńczona przygotowaniem gazetki szkolnej. Ocena jury na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych/zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu.

Na początku marca wszystkim nauczycielom została udpostępniona prezentacja na temat: „Jestem tym,co jem”. Podczas zajęć wychowawcy przedstawili prezentację uczniom. Była to okazja do pogadanek na temat racjonalnego żywienia i wartości odżywczych różnych produktów.  Lekcje, które zostały przeprowadzone  na podstawie tej prezentacji, uświadomiły dzieciom, że produkty spożywcze, które wybieramy i z których przyrządzamy posiłki nie pozostają bez wpływu na organizm. W ramach tych zajęć dzieci przygotowały również prace plastyczne.