Rekrutacja 2021/2022 - szkoły ponadpodstawowe

Osiągnięcia w konkursach

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być uwzględniane przez dyrektora szkoły jako szczególne osiągnięcie i wpisywane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej
    w roku szkolnym 2020/2021.

Wykaz składa się z 3 załączników w czym załącznik nr 1 i 2 są to zawody organizowane przez szkoły lub inne podmioty działające na terenie szkoły:

załącznik nr 1 – zawody, które mogą być umieszczone na świadectwie kończącym szkołę, jeżeli uczeń zdobył miejsce zwycięskie w całym II etapie edukacyjnym;

załącznik nr 2 – zawody, które mogą być umieszczone na świadectwie kończącym szkołę, jeżeli uczeń zdobył miejsce zwycięskie wyłącznie w latach szkolnych 2016/2017 - 2018/2019;

załącznik nr 3 – konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych. W tych konkursach wszyscy uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata i finalisty uzyskują dodatkowe przywileje podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa oświatowego.

Za wysokie miejsca w zawodach (zał. 1 i zał. 2) określa się maksymalnie pierwsze trzy miejsca (wyniki) w zawodach wymienionych w wykazie na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim lub powiatowym.

Otrzymanie dyplomu/zaświadczenia o zdobyciu tytułu laureata, wyróżnienia określonego przez organizatora konkursu, a niebędącego pierwszym, drugim lub trzecim najlepszym wynikiem nie stanowi podstawy do wpisu na świadectwie i uzyskania punktów w rekrutacji. Należy również podkreślić, iż niektóre zawody mają zasięg rzeczywisty odbiegający od tego wynikającego z nazwy konkursu. Punkty należy przyznać zgodnie z rzeczywistym zasięgiem określonym w wykazie.

Szkolna komisja rekrutacyjna w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022, przyznaje punkty za osiągnięcie wysokiego miejsca w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych w latach szkolnych 2016/2017 - 2020/2021, zgodnie z ogłoszonym odpowiednio wykazem tych konkursów (odp. zał. nr 1, 2 i 3).

Zalacznik_nr_1__Wykaz_zawodow_wiedzy_artystycznych_i_sportowych_-_caly_II_etap_edukacyjny.xlsx

Zalaczniki__nr_2_Wykaz_zawodow_wiedzy_artystycznych_i_sportowych_2016-2019.xlsx

Zalacznik_nr_3_Konkursy_organizowane_przez_MKO.docx