Nawigacja

    Samorząd Uczniowski SP 300

    Klasy 0-3

     

    Rok szkolny 2021/2022

     

    Rok szkolny 2020/2021

    Opiekunami Małego Samorządu Uczniowskiego są p. Milena Dzięcioł i p. Patrycja Błażejewska

    Pierniczki dla Mikołaja

    Nasi uczniowie dobrze wiedzą jak sprawić komuś przyjemność... Dlatego, jak co roku, z okazji imienin Mikołaja przygotowali dla Niego drobne upominki. Tym razem były to pierniczki, zarówno takie do schrupania, jak i takie, które posłużą jako wspaniały upominek. Ciekawe czy Mikołaj też o nas pamięta? Sprawdzimy po powrocie do szkoły!

     

    Dzień Pluszowego Misia

        

    25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Nie  jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Każdy z Nas na pewno w dzieciństwie posiadał takiego przyjaciela. Miś pluszowy kojarzony Nam się z beztroskim czasem. Mały Samorząd Uczniowski zaproponował tego dnia wykonanie prac związanych z misiem.

    Są misie brązowe,
    Są misie białe,
    Są misie duże
    I misie małe.
    Bywają także i szklane
    I takie jak ty bardzo kochane.....

     

    Światowy Dzień Uśmiechu

          

    Światowy Dzień Uśmiechu co roku obchodzimy w pierwszy piątek października… Uśmiech odstresowuje i wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Dzisiaj wszystkie dzieci obdarowywały się uśmiechami, były dla siebie miłe i życzliwe. Na zajęciach rozmawialiśmy o wpływie uśmiechu na nasz organizm i wykonywaliśmy prace plastyczne związane z tematem.Pamiętajmy Śmiech to zdrowie!!
     

    Rok szkolny 2019/2020

    Opiekunami Małego Samorządu Uczniowskiego są p. Milena Dzięcio i p. Patrycja Błażejewska

    Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza Choinka Bożonarodzeniowa 3D"



    W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą choinkę, celem konkursu było  rozwijanie zainteresowań plastycznych inspirowanych zwyczajami i tradycjami Świąt Bożonarodzeniowych. Dzieci zrobiły przepiękne prace, które mogliśmy podziwiać na korytarzu. 
    I miejsce- Pola Solik 2a,  Michał Oc
    II miejsce- Franek Ziętek 2a, Szymon Klein 2c i Maciej Gzowski 3a
    III miejsce- Michalina Sośnierz 3a, Ola Popończyk  0b

    Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak kreatywne i cudowne prace :)

     

     ..Ten świąteczny czas...

         
     
    Boże Narodzenie to czas  wyjątkowy, przepełniony radością, miłością. Właśnie wtedy stajmy się dla siebie milsi , życzliwsi, zapominamy o  wszelkich sporach.  Mimo braku śniegu w naszej szkole święta widać na każdym kroku. Uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej wykonali prace pt. "Portret Mikołaja", jak i również napisali dla niego piękne życzenia.  Na oknach widać spadające śnieżynki, a na korytarzu stanęła choinka udekorowana własnoręcznie wykonanymi ozdobami .

     

    Światowy Dzień Pluszowego Misia

          

     "Miś pluszowy,

    Miś kudłaty,

    Biały, czarny

     Lub łaciaty.

    Wszystkie misie

    My kochamy,

    Bo ich święto dzisiaj mamy."

    Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci,  dorośli  szukają pocieszenia w pluszaku i  wspominają  z sentymentem swojego przyjaciela z dawnych lat.  W Światowym Dniu Pluszowego Misia dzieci bardzo chętnie uczestniczą w konkursach, przynoszą do szkoły swoje misie, o których z chęcią opowiadają. Korytarze zdobią wierszyki związane z Naszym sympatycznym przyjacielem.

    - czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!

     

    11 listopada

       

    11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie „Naszej Szkoły” także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i pragną uroczyście obchodzić Święto Niepodległości. Cała społeczność „Naszej Szkoły” przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami, punktualnie o 11.11 odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. 

     

     Wyniki konkursu plastycznego  "Jesień w parku"

    1 miejsce Hania Zalewska 3d
    2 miejsce Hania Kucharska 3a i Emilka Zięba 1c
    3miejsce Julia Rybak 2b i Piotr Grudzień 0a.
     
     
     

    Złota, polska jesień

       

    Zapanowała złota, polska jesień – w tym roku wyjątkowo kolorowa. Drzewa mienią się barwami zółci i czerwieni. Opadające liście tworzą złoto brązowe dywany na zielonych trawnikach. Nasze korytarze zdobią przepiękne prace Jesiennych parków.

     

    Rok szkolny 2018/2019
    Opiekunami Małego Samorządu Uczniowskiego są p. Anna Kapica i p. Patrycja Błażejewska

    Dyskoteka z okazji Dnia Dziecka

      

    31 maja w naszej szkole w przeddzień Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyła się dyskoteka dla klas 0-3. Kolejny raz nie zawiodła współpraca Małego Samorządu z Dużym Samorządem. To uczniowie starszych klas przygotowali i poprowadzili zabawę dla swoich młodszych kolegów. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

     

    Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny :  Mam talent i topienie Marzanny w klasach 0-3

       

    21 marca to Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny. Uczniowie klas 0-3 naszej szkoły tego dnia mogli uczestniczyć w finale szkolnego konkursu Mam talent. Finaliści pięknie zaprezentowali swoje talenty, a jury z pomocą aplauzu publiczności przyznało nagrody. Listę laureatów tego konkursu można znaleźć w zakładce konkursy klas 0-3. W trakcie gdy obradowało jury zostały zaprezentowane piękne kukły - panny Marzanny, wykonane przez  uczniów  klas 0-3. Prezentacja wypadła wspaniale, ukazała jakich pomysłowych i zdolnych mamy uczniów.  Wylosowaną przypadkową Marzannę  zabraliśmy na szkolny plac zabaw  i  odbyło się  symboliczne topienie, wszystko po to żeby tradycji stało się zadość.  Pożegnaliśmy  wierszykami Panią Zimę i z radością powitaliśmy  Wiosnę. Zabawa zorganizowana przez Mały Samorząd Uczniowski wszystkim bardzo się podobała.

                                                                                                Patrycja Błażejewska, Anna Kapica i Barbara Hensler

     

    Bal karnawałowy

    Dnia 21 lutego uczniowie starszych klas dla swoich młodszych kolegów z klas  0-3 przygotowali bal karnawałowy. Wśród karnawałowych masek, balonów oraz walentynkowych serduszek zapewnili dzieciom moc wrażeń. Dziękujemy za wspólną, wspaniałą zabawę!

     

    „Zima – biała, bajeczna, bezpieczna”

            

    Prezentacja najładniejszych prac uczniów klas 0-3 z konkursu MSU pt.: „Zima – biała, bajeczna, bezpieczna”. Lista nagrodzonych uczniów w tym konkursie znajduje się na stronie szkoły w zakładce: Konkursy kl 0-3.

     

    18 stycznia - Dzień Kubusia Puchatka

      

         

    "Jeśli zranisz czyjeś uczucia, albo jakąkolwiek jego część - przeproś" (cytat)

    Kubuś Puchatek to fikcyjna postać z literatury dziecięcej stworzona przez brytyjskiego pisarza         A.A. Milne’a, prawie sto lat temu. W pierwszej książce o Kubusiu Puchatku wydanej 14 października 1926 roku pojawiły się takie postacie jak: Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś (którego pierwowzorem był syn autora), w drugiej części pt. Chatka Puchatka autor dodatkowo wprowadził postać Tygrysa.

    Jest to książka o zwierzętach - mieszkańcach Stumilowego Lasu i małym chłopcu Krzysiu. Sympatyczny Kubuś i jego przyjaciele po przez zabawne, ale bardzo pouczające historyjki, zdobyli sobie popularność na całym świecie. Jest to opowieść o tym, że choć każdy człowiek jest inny, to jednak warto próbować się porozumieć, gdyż tylko tak można znaleźć prawdziwych przyjaciół. Wiele osób okazuje się bowiem zupełnie innych, gdy ich poznamy, niż na pierwszy rzut oka - dlatego nie warto nikogo odrzucać tylko dlatego, że go nie znamy. Drugim ważnym wnioskiem z lektury książki jest ten, że choć wszyscy mamy jakieś wady, to nie należy nikogo z tego powodu skreślać, gdyż oprócz wad każdy ma też jakieś zalety.

    18 stycznia to Dzień Kubusia Puchatka - fantastycznego misia „o małym rozumku”. Przygody Kubusia Puchatka doczekały się wielu ekranizacji i adaptacji teatralnych. Klasy 0-3 naszej szkoły tego dnia też o nim nie zapomniały, wykonały plakaty przedstawiające Kubusia i jego przyjaciół, które ozdobiły nasz korytarz i posłużyły jako tło do pamiątkowych zdjęć. Tego dnia czytaliśmy o przygodach i oglądaliśmy filmy z udziałem naszych bohaterów. Uczniowie przyszli do szkoły z maskotkami. Sympatyczny był ten dzień, bo dobrze jest pamiętać o bohaterach, od  których uczymy się co w życiu jest ważne.
     

    Dekoracje świąteczne w salach poziomu edukacji wczesnoszkolnej - fotoreportaż

    20 grudnia specjalna Komisja Małego Samorządu Uczniowskiego oceniła dekoracje świąteczne w poszczególnych salach poziomu edukacji wczesnoszkolnej.

    I miejsce  – sala nr 6, klasa Oa

    II miejsce -  sala nr 1,  klasy 2a i 2c

    III miejsce – sala nr 3, klasy 2b i 2d

     Dziękujemy za zaangażowanie, bo pięknie i świątecznie prezentowały się wszystkie sale, w których się uczymy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !  

    Laurka dla Mikołaja

    Mikołaj przynosi nam prezenty, więc w podziękowaniu zrobiliśmy dla niego laurki! Najładniejsze zaprezentowane zostały  na gazetce MSU, pod hasłem „Laurki dla Mikołaja”.

     

    „Andrzejki”

      

    30 listopada jak co roku z okazji „Andrzejek” Duży Samorząd poprowadził dla Małego Samorządu zabawę andrzejkową. Była stosowna dekoracja, fajna muzyka, wróżby, wspaniała zabawa prowadzona przez uczniów klas starszych dla uczniów klas młodszych. Uczniowie klas 0-3 bawili się fantastycznie! 


    Rekord dla Niepodległej  

    9 listopada nasza szkoła, a więc i klasy 0-3, przystąpiła do świętowania Dnia dla Niepodległej. O godzinie 11:11 dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły odśpiewali hymn, tym samym przyłączyliśmy się do akcji proponowanej przez Ministerstwo Edukacji i Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN  pt.: „ Rekord dla Niepodległej”.
      

    Konkurs plastyczny  „Nasza Niepodległa”   

          

    Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości MS zaproponował konkurs plastyczny pt.: „Nasza Niepodległa”. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu klas 0-3. Gazetka prezentuje się wspaniale, bo prace są wyjątkowo piękne!

           

     

              Fascynujący świat pszczół

           

    Na początku listopada w klasach 0-3 odbyło się 12 lekcji edukacyjnych pt.: „Fascynujący świat pszczół”. Pan Henryk  z „Pasieki Boża Iskierka” opowiadał o niesamowitym życiu, tajemnicach i zwyczajach pszczół, wywołał u uczestników podziw dla tych wspaniałych owadów, uświadamiał jak ważną rolę odgrywają one w życiu człowieka, wpływając fundamentalnie na otaczający nas świat. Słuchaliśmy o niesamowitej drodze od kwiatka do miodu, była degustacja miodu i pyłku kwiatowego zwanego pyłkiem życia. Uczniowie mogli własnoręcznie wykonać świeczkę z naturalnego wosku pszczelego, było też oglądanie żywych pszczół w ulu. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy „Przyjaciela Pszczół”. Zajęcia były niestandardowe, działały na wszystkie zmysły słuchaczy, doskonale pobudzały wyobraźnię, na długo pozostaną w pamięci.

       
    „Fascynujący świat mrówek”

         

    15 i 30 października w naszej szkole odbyło się aż 14 lekcji edukacyjnych dla uczniów klas 0-3pt: „Fascynujący świat mrówek”. Pan Henryk z Pasieki „Boża Iskierka” przedstawił  zwyczaje mrówek i ciekawe szczegóły ich życia. Omówił budowę i strukturę mrowiska. Opowiadał o świecie tych tajemniczych owadów w przygotowanej scenografii, a wśród licznych rekwizytów i tablic edukacyjnych, towarzyszyło mu szklane filakterium zamieszkałe przez  mrówki. Była degustacja miodu połączona z historią o związku mrówek z pszczołami.Dzieci otrzymały odpowiednie materiały i mogły wykonać  atrapę małego mrowiska dla drewnianej, rzeźbionej mrówki jaką dostały w prezencie. Zajęcia okazały się ciekawe, odkrywcze, pobudzające wyobraźnię i ciekawość świata przyrody, którego częścią jako ludzie przecież jesteśmy.                                                                                                                                                                                                                                                                    

                                                                                   Powitanie jesieni

         

    „ Pani Jesień do Nas przyszła i wesoło śpiewa Nam, strój jej zdobią złote liście na bębenku dla Niej gram…” Od kilkunastu dni szkolne korytarze oddają nastrój tej piosenki. To wyjątkowo barwna pora roku, niosąca mnóstwo darów. Dlatego też uczniowie postanowili uchwycić jej piękno i przedstawić w swoich pracach. 

         

                                                                              

    Bezpieczeństwo każdego dnia

    Jako że bezpieczeństwo cenimy sobie ponad wszystko to od początku roku szkolnego uczniowie klas 0-3 SP wraz ze swoimi nauczycielami poznawali, przypominali i utrwalali sobie najważniejsze zasady dotyczące poruszania się pieszych w ruchu ulicznym. Pamiętali również o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły. To wszystko po to byśmy byli bezpieczni każdego dnia. Rezultatem odbytych zajęć, rozmów i prezentacji są prace uczniów, które stworzyły kolorową gazetkę na szkolnym korytarzu i nieustannie przypominają nam zasady bezpieczeństwa. W ten sposób uwrażliwiamy wszystkich, również tych odwiedzających naszą szkołę jak ważny jest ten problem.