Nawigacja

Samorząd Uczniowski SP 300

Klasy 0-3

Rok szkolny 2018/2019
Opiekunami Małego Samorządu Uczniowskiego są p. Anna Kapica i p. Patrycja Błażejewska

18 stycznia - Dzień Kubusia Puchatka

  

     

"Jeśli zranisz czyjeś uczucia, albo jakąkolwiek jego część - przeproś" (cytat)

Kubuś Puchatek to fikcyjna postać z literatury dziecięcej stworzona przez brytyjskiego pisarza         A.A. Milne’a, prawie sto lat temu. W pierwszej książce o Kubusiu Puchatku wydanej 14 października 1926 roku pojawiły się takie postacie jak: Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś (którego pierwowzorem był syn autora), w drugiej części pt. Chatka Puchatka autor dodatkowo wprowadził postać Tygrysa.

Jest to książka o zwierzętach - mieszkańcach Stumilowego Lasu i małym chłopcu Krzysiu. Sympatyczny Kubuś i jego przyjaciele po przez zabawne, ale bardzo pouczające historyjki, zdobyli sobie popularność na całym świecie. Jest to opowieść o tym, że choć każdy człowiek jest inny, to jednak warto próbować się porozumieć, gdyż tylko tak można znaleźć prawdziwych przyjaciół. Wiele osób okazuje się bowiem zupełnie innych, gdy ich poznamy, niż na pierwszy rzut oka - dlatego nie warto nikogo odrzucać tylko dlatego, że go nie znamy. Drugim ważnym wnioskiem z lektury książki jest ten, że choć wszyscy mamy jakieś wady, to nie należy nikogo z tego powodu skreślać, gdyż oprócz wad każdy ma też jakieś zalety.

18 stycznia to Dzień Kubusia Puchatka - fantastycznego misia „o małym rozumku”. Przygody Kubusia Puchatka doczekały się wielu ekranizacji i adaptacji teatralnych. Klasy 0-3 naszej szkoły tego dnia też o nim nie zapomniały, wykonały plakaty przedstawiające Kubusia i jego przyjaciół, które ozdobiły nasz korytarz i posłużyły jako tło do pamiątkowych zdjęć. Tego dnia czytaliśmy o przygodach i oglądaliśmy filmy z udziałem naszych bohaterów. Uczniowie przyszli do szkoły z maskotkami. Sympatyczny był ten dzień, bo dobrze jest pamiętać o bohaterach, od  których uczymy się co w życiu jest ważne.


Zadania Małego Samorządu Uczniowskiego styczeń- luty 2019

„Bezpieczna Zima”

Witamy Wszystkich w Nowym Roku 2019 i życzymy wszystkiego najlepszego!

 

6.01 to Święto Trzech Króli i możliwość udziału w organizowanych licznie orszakach królewskich.

18.01 Dzień Kubusia Puchatka. Proponujemy aby tego dnia w szkole pojawiły się maskotki tego ulubieńca dzieci. Zachęcamy do obejrzenia filmu lub przeczytania bajki o przygodach misia o „małym rozumku”. Prace plastyczne z wizerunkiem misia i jego przyjaciół zamieścimy na naszej gazetce MSU.

21.01 Dzień Babci

22.01 Dzień Dziadka

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat!

Uczniów wszystkich klas 0-3 zachęcamy do wykonania upominków i laurek dla dziadków i babć z okazji ich święta. Prace na ten temat  umieścimy na gazetce jeśli je nam przekażecie do sali nr 9.

28.01 -10.02 to ferie zimowe. Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Emblematy odblaskowe, poprawiające Waszą widoczność czyli bezpieczeństwo zostały już rozdane przez wychowawców.

W związku z hasłem „Bezpieczna zima” ogłaszamy konkurs plastyczny z nagrodami. Należy wykonać pracę pt.:  „Zima: biała, bajeczna i bezpieczna”, technika dowolna, termin wykonania do 15 stycznia. Prace prosimy oddawać do swoich wychowaców lub do sali nr 9.

W lutym planowany jest też bal karnawałowy, przygotujcie piękne stroje, a o terminie balu poinformujemy w najbliższym czasie.

14.02 to Walentynki czyli Dzień zakochanych. Kolor czerwony i serce  to symbole  miłości, tego dnia prosimy o czerwony element ubioru. Jak Walentynki to nie może zabraknąć „poczty walentynkowej”. W sali nr 9, już od  11 lutego będzie wystawiona skrzyneczka na „pocztę walentynkową”. Karteczki z wyrazami sympatii wręczone będą 14 lutego czyli w Walentynki (pamiętajcie tylko aby napisać dla kogo i z której klasy jest Wasza  walentynka).

21.02 Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu szczególnie zadbajmy o piękne, poprawne wysławianie się, o kulturę naszego języka. Proponujemy aby w tym dniu  nauczyciele zorganizowali zabawy językiem polskim.

28.02 to Tłusty czwartek czyli tradycja zajadania pączków. Dajmy się więc tego dnia skusić choć na jednego pączka, potrzymajmy tradycję!

Zima to trudny okres dla zwierząt, dlatego przypominamy o ich dokarmianiu. Zachęcamy do wykonania prac o tej tematyce, przyozdobią one szkolny korytarz klas 0-3.
 

Dekoracje świąteczne w salach poziomu edukacji wczesnoszkolnej - fotoreportaż

20 grudnia specjalna Komisja Małego Samorządu Uczniowskiego oceniła dekoracje świąteczne w poszczególnych salach poziomu edukacji wczesnoszkolnej.

I miejsce  – sala nr 6, klasa Oa

II miejsce -  sala nr 1,  klasy 2a i 2c

III miejsce – sala nr 3, klasy 2b i 2d

 Dziękujemy za zaangażowanie, bo pięknie i świątecznie prezentowały się wszystkie sale, w których się uczymy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !  

Laurka dla Mikołaja

Mikołaj przynosi nam prezenty, więc w podziękowaniu zrobiliśmy dla niego laurki! Najładniejsze zaprezentowane zostały  na gazetce MSU, pod hasłem „Laurki dla Mikołaja”.

 

„Andrzejki”

  

30 listopada jak co roku z okazji „Andrzejek” Duży Samorząd poprowadził dla Małego Samorządu zabawę andrzejkową. Była stosowna dekoracja, fajna muzyka, wróżby, wspaniała zabawa prowadzona przez uczniów klas starszych dla uczniów klas młodszych. Uczniowie klas 0-3 bawili się fantastycznie! 


Rekord dla Niepodległej  

9 listopada nasza szkoła, a więc i klasy 0-3, przystąpiła do świętowania Dnia dla Niepodległej. O godzinie 11:11 dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły odśpiewali hymn, tym samym przyłączyliśmy się do akcji proponowanej przez Ministerstwo Edukacji i Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN  pt.: „ Rekord dla Niepodległej”.
  

Konkurs plastyczny  „Nasza Niepodległa”   

      

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości MS zaproponował konkurs plastyczny pt.: „Nasza Niepodległa”. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu klas 0-3. Gazetka prezentuje się wspaniale, bo prace są wyjątkowo piękne!

       

 

          Fascynujący świat pszczół

       

Na początku listopada w klasach 0-3 odbyło się 12 lekcji edukacyjnych pt.: „Fascynujący świat pszczół”. Pan Henryk  z „Pasieki Boża Iskierka” opowiadał o niesamowitym życiu, tajemnicach i zwyczajach pszczół, wywołał u uczestników podziw dla tych wspaniałych owadów, uświadamiał jak ważną rolę odgrywają one w życiu człowieka, wpływając fundamentalnie na otaczający nas świat. Słuchaliśmy o niesamowitej drodze od kwiatka do miodu, była degustacja miodu i pyłku kwiatowego zwanego pyłkiem życia. Uczniowie mogli własnoręcznie wykonać świeczkę z naturalnego wosku pszczelego, było też oglądanie żywych pszczół w ulu. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy „Przyjaciela Pszczół”. Zajęcia były niestandardowe, działały na wszystkie zmysły słuchaczy, doskonale pobudzały wyobraźnię, na długo pozostaną w pamięci.

   
„Fascynujący świat mrówek”

     

15 i 30 października w naszej szkole odbyło się aż 14 lekcji edukacyjnych dla uczniów klas 0-3pt: „Fascynujący świat mrówek”. Pan Henryk z Pasieki „Boża Iskierka” przedstawił  zwyczaje mrówek i ciekawe szczegóły ich życia. Omówił budowę i strukturę mrowiska. Opowiadał o świecie tych tajemniczych owadów w przygotowanej scenografii, a wśród licznych rekwizytów i tablic edukacyjnych, towarzyszyło mu szklane filakterium zamieszkałe przez  mrówki. Była degustacja miodu połączona z historią o związku mrówek z pszczołami.Dzieci otrzymały odpowiednie materiały i mogły wykonać  atrapę małego mrowiska dla drewnianej, rzeźbionej mrówki jaką dostały w prezencie. Zajęcia okazały się ciekawe, odkrywcze, pobudzające wyobraźnię i ciekawość świata przyrody, którego częścią jako ludzie przecież jesteśmy.                                                                                                                                                                                                                                                                    

                                                                               Powitanie jesieni

     

„ Pani Jesień do Nas przyszła i wesoło śpiewa Nam, strój jej zdobią złote liście na bębenku dla Niej gram…” Od kilkunastu dni szkolne korytarze oddają nastrój tej piosenki. To wyjątkowo barwna pora roku, niosąca mnóstwo darów. Dlatego też uczniowie postanowili uchwycić jej piękno i przedstawić w swoich pracach. 

     

                                                                          

Bezpieczeństwo każdego dnia

Jako że bezpieczeństwo cenimy sobie ponad wszystko to od początku roku szkolnego uczniowie klas 0-3 SP wraz ze swoimi nauczycielami poznawali, przypominali i utrwalali sobie najważniejsze zasady dotyczące poruszania się pieszych w ruchu ulicznym. Pamiętali również o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły. To wszystko po to byśmy byli bezpieczni każdego dnia. Rezultatem odbytych zajęć, rozmów i prezentacji są prace uczniów, które stworzyły kolorową gazetkę na szkolnym korytarzu i nieustannie przypominają nam zasady bezpieczeństwa. W ten sposób uwrażliwiamy wszystkich, również tych odwiedzających naszą szkołę jak ważny jest ten problem.