Misja: Bezpieczny w Internecie

Wykonanie plakatu

„Bądź bezpieczny w Internecie” to hasło przewodnie konkursu realizowanego w ramach projektu Multimedialna szkoła. Nowoczesna edukacja.

Niemal każdego dnia nasz komputer, telefon czy tablet podłączony do Internetu zagrożony jest atakiem niebezpiecznych wirusów. Kluczem do pokonania niebezpiecznego przeciwnika jest przede wszystkim zebranie jak największych informacji o nim. Klasyfikację wirusów, ich podział na sposób infekcji oraz profilaktykę antywirusową uczniowie poznali podczas zajęć komputerowych. Przyjrzeli się największym niebezpieczeństwom, tak aby w przyszłości wiedzieć jak na nie reagować czy ich uniknąć. Zdobyte podczas lekcji wiadomości wykorzystali do stworzenia klasowego plakatu „Bądź bezpieczny w Internecie”.  Galerię prac można oglądać na szkolnym korytarzu.

Wirusy                                                     Backdoor                                                                                                               Phishing
                                        Robaki                                      Programy szpiegujące                         Clickjacking

Trojany                               Adware                                   Dialer                                            Hijacker Browser Helper Objec

Rootkit                          Wabbit Scumware