Nawigacja

Wydarzenia

sportowe

Rok szkolny 2018/2019

PIERWSZAKI NA START

   

Dnia 13.11.2018 odbyła się integracja na sportowo klas pierwszych. Były to zabawy sportowe, dzięki którym dzieci, rodzice i nauczyciele mogli poznać się lepiej oraz aktywnie spędzić razem czas. Podczas konkurencji z wykorzystaniem hula-hop, ringo, skakanek czy piłek, wszyscy mogli się wykazać nie tylko szybkością ale także zwinnością i sprytem. Emocji i radości było co nie miara,  a wspólna integracja pokoleń powodowała dużo śmiechu.Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród – medali oraz zdrowych przekąsek dla każdego uczestnika naszej integracji na sportowo! A nauczycielom wychowania fizycznego za organizację zabaw.

Karolina Opara

 Integracja na sportowo - fotoreportaż

 

Dnia 16 października klasy czwarte naszej szkoły miały okazję zmierzyć swoje siły w zawodach sportowych, które służyły integracji naszych uczniów. Skoki na piłkach, biegi w workach, rzucanie do celu, biegi z przeszkodami były okazją do świetnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Nauczyciele wychowania fizycznego do aktywnej zabawy zaangażowali też wychowawców oraz rodziców. W zdrowym ciele - zdrowy duch!

Aleksandra Biczak - Radlak

Wakacje 2018 w Pasymiu - fotoreportaż

     

Podobno wakacje już minęły….

może, ale my ciągle mamy w pamięci koniec sierpnia i kolejną, już 12-stą przygodę z Pasymiem. To jest magiczne miejsce i dlatego lubimy wracać na Warmię. Obóz pływacko – rowerowy to zawsze trochę wyzwanie. Niby odpoczywamy, ale jednak trenujemy. Jest wyzwanie, rowery, treningi na pływalni, kajaki i jest regeneracja w przepięknym jeziorze Kalwa. Kilometry na rowerach – ciągle magiczne 250, które chcemy pobić co roku i kilometry w wodzie 25-30, standardowo. Ciężko się rozstać na kolejne 12 miesięcy, ale czas przecież tak szybko mija…Do zobaczenia za rok!

                                                                                                                                             Ania, Ela , Ewa i Michał

Wielka Lekcja WFu - fotoreportaż

 

Dnia 21 września 2018 roku uczniowie klasy 4 b oraz uczennice klasy 5 a wraz z nauczycielami Dominiką Łuszczyńską i Andrzejem Łopatem uczestniczyli w Wielkiej Lekcji WFu  z piłką ręczną. Zajęcia odbyły się na Arenie Ursynów i prowadziły je znane gwiazdy świata sportu z piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki i siatkówki.  Lekcja była wspaniałą zabawą, której towarzyszyły liczne atrakcje – zabawy, gry, muzyka, autografy gwiazd i bardzo mile spędzone wspólne chwile.

Dominika Łuszczyńska, Andrzej Łopat

Rok szkolny 2017/2018

Dzieje się...

  

Zmierzamy powoli ku wakacjom. Trzeba zbudować formę przed letnim leniuchowaniem. Dzieciaki i nauczyciele mają pomysły na ciekawe lekcje w-fu.Tym razem rolkami do Powsina albo hulajnogami do Łazienek. Dzięki sieciom ścieżek rowerowych jazda staje się prostsza.

Do dzieła!

EOS

"I memoriał Piotra Karpińskiego oraz Mariusza Kozińskiego"

      

W dniach 05 oraz 07 grudnia odbyły się w naszej szkole zawody pływackie :
"I memoriał Piotra Karpińskiego oraz Mariusza Kozińskiego" - upamiętniające naszych niedawno zmarłych kolegów -nauczycieli wychowania fizycznego.
W zawodach  uczestniczyli  uczniowie SP 300 oraz uczniowie WBS - Polsko-Niemieckiej Szkoły Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta.
Uczniowie klas 1-3 rywalizowali na dystansie 25m, uczniowie klas 4-5  na dystansie 50m,uczniowie klas 6-7 na dystansach 50m oraz 100m.
Uczestnicy którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali medale oraz dyplomy
( miejsca 1-6) .
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami.
Podczas zawodów padło wiele rekordów życiowych.
Na zawody przybyli goście specjalni: dzieci śp Mariusza Kozińskiego (absolwenci naszej szkoły) oraz syn śp Piotra Karpińskiego.
Organizatorzy: Maciej Wychowski, Ewa Osińska-Siwek, Elżbieta Dąbrowska, Anna Wawryniuk

 

Integracja na sportowo

    

06.10.2017 czwartoklasiści SP 300, wraz ze swymi wychowawcami i rodzicami, wzięli udział we wspólnej rywalizacji w ramach zawodów  sportowych. Konkurencje, prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego, były pretekstem do zabawy, aktywnego spędzenia czasu z rówieśnikami, lepszego poznania się w sytuacjach zadaniowych ale przede wszystkim do dobrej, aktywnej zabawy. Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się kolejnym etapem edukacyjnym i znakomitą integracja w gronie uczniów, nauczycieli i rodziców.

Dzięki Radzie Rodziców, która na tę okoliczność ufundowała dzieciom wspaniałe medale, z tych zawodów wszyscy wyszli zwycięsko!

Wszystkim biorącym udział w zawodach integracyjnych serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                                             Organizatorzy 


Szkolenie pływackie u Otylki 21.09.2017

Otylia Jędrzejczak, Polska Olimpijka, wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy zaprasza co roku dzieci na szkolenie pływackie pod swoim okiem w fundacji Otylii Jędrzejczak w programie Otylia Swim Tour. Uczniowie naszej szkoły i zawodnicy klubu UKS Wilanowia postanowili skorzystać z takiej gratki.Antosia Sobczak kl. 5b, Ola Rusiecka kl. 5b, Ada Świerżewska kl. 6b oraz Jan Lucow kl. 6a spędzili weekend na zajęciach pod okiem profesjonalnych trenerów.Gratulujemy dyscypliny i ogromnych chęci do podnoszenia własnych umiejętności. Teraz czas na starty i bicie rekordów życiowych. 
                                                                                                                                                                        Ewa Osińska - Siwek   


Obóz sportowy Pasym 2017 - fotoreportaż

Wakacje, wakacje….

Jak co roku pod koniec sierpnia grupa wspaniałych dzieciaków pojechała na obóz pływacko rowerowy do Pasymia na Warmii. Zaczęliśmy pracę nad formą jeszcze przed pierwszym dzwonkiem.
Każdy sam podsumuje, czy było warto?
250 km na rowerze, ponad 30 km na pływalni, triatlon, maraton w wodzie otwartej, kręgle, kajaki, ogniska, spanie pod gwiazdami…..

Do zobaczenia za rok

                                    Anna Wawryniuk, Elżbieta Dąbrowska, Ewa Osińska – Siwek, Michał Karpiński

                                                                                                              

Rok szkolny 2016/2017

POKAZY RATOWNICTWA WODNEGO fotoreportaż

  

Dn. 8.03.2017 na pływalni w naszej szkole odbył się pokaz ratownictwa wodnego, przygotowany przez uczennice i uczniów klas pływackich:  IB i IIB Gimnazjum nr 117.

Młodzież zaprezentowała style pływackie i ratownicze, sposoby holowania osób zmęczonych i nieprzytomnych, podejmowanie z wody i układanie w pozycji bezpiecznej. Zobaczyliśmy też sprzęt, którym na co dzień posługują się ratownicy zawodowi.

Dzięki znakomitym umiejętnościom naszych uczniów wiedza na temat niesienia pomocy nad wodą została przekazana w sposób praktyczny.

Mamy nadzieję, że zbliżyliśmy się do tematu bezpieczeństwa i temat ratownictwa wodnego rozwinie wyobraźnię młodzieży tuż przed kolejnym letnim sezonem pływackim.   

Za profesjonalizm i doskonałe umiejętności dziękujemy: Oli Kaniudze, Asi Mikołajczak, Zuzi Sączek, Karolinie Hrycaj, Karolinie Wojnackiej, Ali Piechal, Jasminie Idsardi oraz Jędrzejowi i Ignacemu Koba, Marianowi Rybakowskiemu, Mateuszowi Łojkowi.

                                                                                   
            Ewa Osińska - Siwek                           


IV Turniej Siatkówki

    

Dnia 2.12.2016 roku odbył się IV Turniej Siatkówki Gim.117. W tegorocznych rozgrywkach wzięła udział rekordowa liczba  12 zespołów złożonych z chłopców i dziewcząt z klas I -III Gim. Zwycięska drużyna to: Michał Serkuczewski, Weronika Golik, Klara Marzec, Kasia Kikosicka (klasa 3c), Jakub Gortak, Hubert Włoszek (klasa 3d). Drugie miejsce zajęli: Ania Kupraszewicz, Karolina Urbaniak, Asia Ślinko ( klasa 3a), Kuba Majewski, Igor Salicki, Bartosz Kościk i Grzegorz Mosiej ( klasa 3c). Największą niespodzianką turnieju okazała się drużyna złożona z uczniów klas I gimnazjum :Sebastian Chojnacki, Mateusz Michalski ( klasa 1c), Mateusz Juga, Wiktoria Kurek, Weronika Wrotny, Sylwia Bauer( klasa 1a)oraz Janek Szczepański i Natalia Wolak z kl. 1d, którzy zajęli zasłużone III miejsce.
 

OBÓZ PŁYWACKI PASYM 18-28.08.2016 - fotoreportaż

     

Wakacje już tylko we wspomnieniach, więc wspominamy.

Jak co roku już od ponad 12 lat uczniowie SP.300 i UKS Wilanowia wyjechali na obóz pływacki.

W tym roku po raz 8 gościliśmy w Pasymiu k/ Olsztyna. Było super!

Jeździliśmy na rowerach – młodsi przejechali ponad 180km, a starsi ponad 220km, pływaliśmy na treningach w basenie, szykując formę do nowego roku szkolnego, ale też okupowaliśmy przepiękne, choć zimne, Jezioro Kalwa szalejąc na zjeżdżalni, pływając kajakami, skacząc i nurkując. Była też strefa kibica podczas  śledzonych przez wytrwałych Igrzysk Olimpijskich 2016.

W Brazylii Polacy zdobyli 11 medali  - u nas było ich duuuuużo więcej.

Odbyły się zawody w triatlonie, maraton pływacki i oczywiście Pasymskie Zawody Pływackie.

Pozdrawiamy już ze szkoły, ale ciągle jeszcze myśląc o wakacjach….. tych za 10 miesięcy, rzecz jasna!!!