Nawigacja

    Rok szkolny 2017/2018

    Wydarzenia

     

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich szkoły podstawowej

     

       

    22 czerwca– to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie, wraz z rodzicami, przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa. Najlepsi odebrali je w czasie uroczystości z rąk Pani Dyrektor Anny Jaczewskiej. Pozostali z rąk wychowawców. Po głównych uroczystościach nadszedł czas na część artystyczną. W tym roku uczniowie wyruszyli w podróż do innych krajów, aby zobaczyć jak dzieci przygotowują się do wakacji. W każdym kraju  dzieci z radością i niecierpliwością czekały na nie. Tanecznym krokiem zakończyła się część artystyczna i wszyscy udali się do klas.

    Udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

    Milena Dzięcioł

    Uroczyste wręczenie nagród w Urzędzie Dzielnicy Wilanów

     

         

    Ciepłe promienie słońca, zielona trawa i róże w przydomowych ogródkach to zwiastuny lata. Dzieci od pierwszych dni czerwca rozpoczynają odliczanie do wakacji, które są zwieńczeniem ich pracy. I choć uroczyste rozdanie świadectw dopiero przed nami, to zgodnie z tradycją wpisaną w kalendarz Dzielnicy Wilanów, finaliści i laureaci konkursów odbierają nagrody i gratulacje z rąk pana Burmistrza.

    15 czerwca granatowe spódnice, białe bluzki i sztywne kołnierzyki wypełniły salę widowiskową urzędu. Podekscytowani uczniowie z rumieńcem na twarzy, z zapartym tchem wyczekiwali na wyczytanie nazwiska i uścisk ręki prezydent Warszawy pani Hanny Gronkiewicz-Walz. Nikt nie miał wątpliwości, że ten dzień należy do uczniów z wilanowskich szkół, którzy mogli pochwalić się sukcesami w licznych konkursach. Jednakże motywacji do nauki nie byłoby, gdyby nieodzowne wsparcie nauczycieli i rodziców, którzy tego dnia z dumą przyglądali się swoim podopiecznym. Finalistom, laureatom, ich rodzicom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


    Wioleta Luchowska
     

    „ Poloneza czas zacząć..." - czyli Bal Gimnazjalny pełen emocji

     

     

    Dnia 09 czerwca odbył się uroczysty Bal Gimnazjalny. Zgodnie z tradycją rozpoczął się polonezem zatańczonym przez trzecioklasistów – to chyba na ten moment z największą niecierpliwością czekali stremowani wykonawcy oraz ich nie mniej przejęci rodzice. Niejednej z obecnych na sali osób zakręciła się w oku łza ze wzruszenia i emocji. Jeszcze tylko pozowanie do pamiątkowych zdjęć i wszyscy mogli odetchnąć, rozluźnić się i rozpocząć zabawę. Bal Gimnazjalny to dla trzecioklasistów moment równie radosny, jak i sentymentalny – przypomina, że ten dzień jest początkiem końca pewnego etapu – już za kilka dni opuszczą oni mury szkoły, rozpoczną swój lot ku dorosłości.
    Ten jedyny w swoim rodzaju wieczór z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci jako cudowne wspomnienie.

     
     

    Spotkanie z położną

     

        

    12 czerwca 2018 r. w ramach zajęć WDŻ odbyło si dwugodzinne spotkanie uczniów klas III gimnazjum z wykładowcą Akademii Medycznej z Warszawy – Panią Anną Stefanek.

    Tematem spotkania była „Profilaktyka chorób przenoszonych droga płciową”, oraz inne zagadnienia dotyczące sfery seksualnej, poruszane przez młodzież.

    Spotkanie zorganizowała Pani Leokadia Siwek

     

    Dzień Dziecka - Dzień Sportu - fotoreportaż

        

     

     

           „Bądź dzieckiem jak najdłużej
             Jak dziecko baw się, śmiej
             I kochaj tak jak dziecko

           I serce dziecka zawsze miej”

     

     

    To właśnie zabawa i śmiech towarzyszyły uczniom klas 0-3 w trakcie Mini Olimpiady Sportowej zorganizowanej w Dniu Dziecka. Najmłodsi z niezwykłym entuzjazmem i zapałem przystępowały do kolejnych konkurencji, takich jak bieg w workach, skoki na piłce, rzut woreczkiem do celu, rzut piłką lekarską i wiele innych. Dzieciaki ochoczo zbierały stemple – odznaki na kartach z rozpisanymi konkurencjami. Każde zadanie zakończone sukcesem było źródłem ogromnego uśmiechu na dziecięcych buziach. Nasi uczniowie wspaniale się spisali, wykazując się ogromną zwinnością, szybkością i sprawnością fizyczną.

    Mini Olimpiada została zakończona niecodzienną zabawą. Uczniowie i ich opiekunowie dla ochłody podskakiwali, tańczyli i zaśmiewali się pod kurtyną wodną.

    Radości i dumy rozpierającej dziecięce serduszka nie było końca. Gratulujemy naszym najmłodszym !!!

    Anna Janiszewska, Beata Jakoniuk

     

    Trzysetka - kuźnią talentów

     

               

    27 maja, w ramach wydarzeń związanych z Dniem Mamy i Dziecka, odbył się konkurs „Wilanów ma  talent” zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, który miał na celu promowanie talentów uczniów z wilanowskich szkół. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się świetnie i zdobyli większość zaszczytnych miejsc.

    Pierwsze miejsce zajął trzyosobowy zespół z klasy gimnazjalnej IIc: Antoni Tkaczyk, Arsemij Ivanov i Maciej Jałocha. Chłopcy zagrali dwa utwory: „House of the rising Sun” i „Hit the road Jack”, czym zachwycili jury.

    Na trzecim miejscu znalazła się Ola Rusiecka z klasy 5b, która zaśpiewała piosenkę “Raz na zawsze”, a wyróżnienie otrzymała Wiktoria Neumann z kl. 6a, która zatańczyła hip-hop.

    Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy ogromnych talentów i dziękujemy za wspaniałe występy.

    Aneta Wilczek

    Piknik Rodzinny - fotoreportaż

     

         

    W dniu 19 maja 2018 roku odbył się Piknik Rodzinny. W programie znalazły się m.in występy artystyczne, taneczne, wokalne uczniów, pokazy sztuk walki, warsztaty plastyczne, lingwistyczne, symultana szachowa, loteria fantowa, lego robotyka, stoiska kosmetyczne, degustacja soków zorganizowana przez firmę „„Sebex”, a także stoisko Młodzieżowej Rady Dzielnicy.

    Podczas pikniku Pani Dyrektor Anna Jaczewska wręczyła nagrody laureatom dzielnicowego konkursu ortograficznego pod patronatem Pana Burmistrza Ludwika Rakowskiego " I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii Dzielnicy Wilanów ”.

    W tym dniu odbył się  pokaz samochodów  Policji, Pogotowia Ratunkowego, instruktaż pierwszej pomocy,  mecz piłki nożnej Nauczyciele-Rodzice, konkursy sportowe, turniej celowy, tor przeszkód  oraz wiele innych atrakcji dla dzieci.

    Serdecznie dziękujemy wystawcom za przybycie oraz włączenie się  w loterię fantową, Radzie Rodziców, wszystkim Rodzicom i Nauczycielom za zorganizowanie atrakcji  dla dzieci oraz aktywność podczas pikniku.

                                                                                                       Dorota Tchórzewska-Filipek

    Apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     

            

    Dnia 9 maja na poziomie klas 0-3 odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas  występu uczniowie klas 2a i 3f zaprezentowali ciekawy montaż słowno-muzyczny oraz prezentację multimedialną związaną z wydarzeniami historycznymi wiążącymi się z dniem 3 maja 1791 roku. Apel przybliżył publiczności sytuację polityczną ówczesnej Polski, okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz jej główne założenia. Uzmysłowił słuchaczom rolę i znaczenie takich słów jak: Naród, Ojczyzna, Patriotyzm. Po występie  dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.
    Każdego roku przeżywamy tę uroczystość inaczej i za każdym razem bardzo wyjątkowo... 

                                                                                                                                                       Anna Kapica,  Katarzyna Rybacka
     

          

    W dniu 27.04.2018r. na poziomie klas 4-7 odbył się uroczysty apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791. Uroczystość przygotowała klasa 6b i 6c, pod okiem swoich wychowawców. Po krótkim wstępie został odśpiewany hymn Polski, którym nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów. Apel przypominał dialog, w którym jedna osoba udawała osobę niewiedzącą, co wydarzyło się 3 maja 1791r. Inne osoby miały za zadanie wyedukować ją na temat konstytucji. Akademia była przerywana pieśniami patriotycznymi śpiewanym przez chórek szkolny. Odśpiewane zostały takie pieśni jak: ,,Warszawianka'', ,,Majowa Jutrzenka'', „Polska flaga” oraz „Jak długo w sercach naszych” z solowymi partiami Ady Świerżewskiej. Uroczystość zakończyła zabawa, w której uczniowie rzucali piłkę wymawiając imię osoby, która przyczyniła się do powstania Konstytucji, a osoba, która łapała, miała zadanie powiedzieć jej nazwisko. Apel zakończył się słowami, że każdy prawdziwy Polak powinien znać historię swojego kraju.

    Filip Kwiatkowski, Stanisław Passowicz kl. 6b

    Apel z okazji Dnia Ziemi

     

       

     

    „Ziemio nasza, Ziemio miła Tyś nas wszystkich wykarmiła,

    Twe powietrze, lasy, wody, To największa Twa uroda.

    Więc człowieku, pilnuj srodze, By nie padło wszystko w trwodze,

    Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie To i ciebie też nie będzie”
     

    17.04. 2018 r. klasa 1b i 1c przygotowały apel z okazji Dnia Ziemi dla klas 0-III.  Uczniowie pod postaciami leśnych zwierząt przybliżyli życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji. Dzieci zachęcały wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Uczniowie zostali uwrażliwieni na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrożone do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony przyrody.

     

       

     

                                                                                                                                             Katarzyna Kielak, Aleksandra Konieczna

                                                                                 

    "Z angielskim za pan brat" - fotoreportaż

     

         

    Ross Mulkern - native speaker, Englishman zaprasił uczniów klas szóstych i siódmych na kulturowo-językowy warsztat Easter Time Fun and Games, który odbył się w naszej szkole 5 kwietnia.

    Ross przedstawił w języku angielskim historię najstarszego i najważniejszego święta chrześcijańskiego Wielkanocy – Easter. Uczniowie poznali nowe słownictwo, które będą mogli wykorzystać podczas lekcji. W zapamiętaniu zwrotów leksykalnych pomogły gry i zabawy językowe, w których wszyscy brali aktywny udział.

    W drugiej części warsztatu Ross zgodnie z zapowiedzią włączył uczestników do Easter Egg Olympics. Były drużynowe wyścigi z jajkami na łyżeczce /Run with the egg/, zabawa w detektywa /Hard boiled egg detective/, zgadnij słowo /Guess the word/, przedstaw słowo swoją osobą /Build the human pyramid/.

    Na zakończenie dwa zespoły zagrały w grę Throw in the basket – wrzuć jajko do koszyka. Wygrała drużyna, która zdobyła więcej trafień do koszyka przeciwnika.

     

    Miło nam poinformować, iż efektem długoletniej współpracy z NaukąBezGranic - Europejskim Programem Edukacyjnym jest wyróżnienie naszych uczniów Certyfikatem udziału w Projekcie międzykulturowym.

    Koordynatorka Projektu: Lidia Domańska

     

    ,,Bezpieczny Pierwszak"

     

               

    Dnia 23 kwietnia 2018 klasa 1a  uczestniczyła w kolejnej edycji Wilanowskiego Turnieju Szkół ,,Bezpieczny Pierwszak" w Szkole Podstawowej nr 169 przy ul. Uprawnej w Warszawie. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat podstawowych zasad ruchu drogowego , numerów alarmowych, zachowania w różnych sytuacjach w domu jak i na ulicy. Ich wiedzę oceniali przedstawiciele policji  i straży miejskiej. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Otrzymali wspaniałe nagrody.

          

     Beata Jakoniuk
     

    Apel dla klas 0-3  "Patronka Szkoły- Wanda Rutkiewicz"

     

         

    W dniu 11 kwietnia klasa 2b przybliżyła uczniom z klas "0" oraz z pionu Edukacji Wczesnoszkolnej sylwetkę Patronki naszej Szkoły, wielkiej Polki - Wandy Rutkiewicz. Dzieci czytały najważniejsze informacje z życiorysu himalaistki, przytaczały fragmenty Jej wypowiedzi i recytowały wiersze na Jej cześć. Warto zaznaczyć, iż apel ten zadedykowaliśmy dodatkowo Tomkowi Mackiewiczowi - kolejnemu wielkiemu polskiemu himalaiście,  który w styczniu tego roku nie powrócił z wyprawy na Nanga Parbat i tym samym podzielił los Wandy Rutkiewicz, pozostając w tych potężnych górach na zawsze.

    Cała uroczystość nawiązywała do tematyki gór i górali. Dzieci śpiewały piosenki o górach: "Kocham góry, moje góry" z repertuaru zespołu Magik Band, harcerską piosenkę :"Bieszczadzki trakt" oraz "Pod Tatrami jest mój kraj", którą odśpiewały gwarą góralską, a podczas refrenu wykonywały skoczny i wesoły układ taneczny.

    Aby nadać ciepłego i pogodnego charakteru całej uroczystości mali aktorzy samodzielnie przygotowali elementy scenografii - góry namalowane na dużych, szarych arkuszach, a także ubrali się w elementy góralskich strojów.  Najważniejsze jednak, że z dużym przejęciem prezentowali wyuczone role, które publiczność doceniła częstymi oklaskami.

    Katarzyna Bednarska
     

    „Mam talent” w klasach 4-7 fotoreportaż

     

                

    27 marca odbyła się 3 edycja szkolnego konkursu „Mam talent” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W finale zobaczyliśmy 11 świetnych występów. Uczestnicy starali się zachwycić publiczność śpiewem, tańcem i grą na instrumentach. Występy były przygotowane i wspaniale dopracowane pod względem artystycznym i wizualnym. Widać było, że uczniowie długo trenują i swobodnie czują się na scenie.                                                                                                                                        Jury trudno było wybrać najlepszy występ, dlatego sędziowie zdecydowali się nagrodzić na I miejscu ex aquo taniec towarzyski – czyli wspaniałą cha-chę w wykonaniu  Martyny Rzeczkowskiej z klasy 5d i Neoto Okazaki z kl. 6b oraz fenomenalny śpiew Zuzanny Dąbrowskiej z klasy 4d . II miejsce zajęła gorąco oklaskiwana przez wiernych fanów Wiktoria Neumann z kl.6a, która wraz z koleżanką Mileną zatańczyła energetyczny hip-hop. Natomiast III miejsce przypadło wysportowanej Mai Biegaj z kl. 4a, która zaprezentowała gimnastykę artystyczną.                                                                                                                                  Po skończonym konkursie publiczność również miała okazję wypowiedzieć się, który występ najbardziej się podobał. Tutaj również były dwa pierwsze miejsca – taniec towarzyski Martyny i Neoto i hip-hop Wiktorii.

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.

    Aneta Wilczek
    opiekun SU

    Dzień Języka Ojczystego
     
         
     
    Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. Ideą tego święta jest wspieranie języków regionalnych, narodowych, wolności do mowy i nauki w języku ojczystym. Spośród 6 tys. języków na świecie polski jest wyjątkowy dzięki swojej trudnej wymowie głosek "szeleszczących" oraz  nosówkom -ą i -ę. 
    W nawiązaniu do tego święta 21 lutego w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Języka Polskiego.
    Tego dnia zaśpiewali dla uczniów laureaci Konkursu Piosenki Polskiej: Ada Świerżewska z 6b, Ola Rusiecka z 5b oraz duet: Wojtek Palicki i Dominik Thomas z 4b. Widownia poznała wyniki konkursu plastycznego na ilustrację do lektury i obejrzała wystawę wszystkich prac złożonych w konkursie. 
    Następnie z każdej klasy wystąpiło po trzech zawodników. Konkurowali ze sobą w znajomości zagadnień z języka polskiego. Odpowiadali na pytania z lektur, gramatyki, ortografii, terminów literackich czy poprawności językowej. Zabawa miała formułę popularnej gry "1 z 10".
    Kto okazał się najlepszy z języka polskiego w naszej szkole?
    Konkurs dla klas czwartych prowadziła p. Anna Lesińska,  kolejne miejsca na podium zajęły uczennice: Zosia Wojtczuk z 4c, Pola Robaszkiewicz z 4a i Gaia Folli z 4d.
    Konkurs dla klas piątych prowadzony przez p. Wiolettę Luchowską wygrali: Ania Mędrzecka z 5a, Zosia Maszewska z 5c i Barek Urbański z 5d.
    Współzawodnictwo klas szóstych poprowadziła p. Aneta Wilczek. Najlepszymi uczniami z polskiego okazały się Dominika Krusińska z 6a, Ola Sitkowska z 6c oraz Zuzia Sośnierz z 6a.
    Klasy siódme rywalizowały odpowiadając na pytania p. Małgorzaty Śmigierzewskiej. Konkurs wygrała Asia Małkiewicz z 7a, drugie miejsce zajął Michał Milewski z 7b, a trzecie Maks Wiciński z 7d.
    Wszystkim serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i dziękujemy za udaną zabawę. Szczególnej podziękowania należą się publiczności za gorący doping i klasie 7d za pomoc w organizacji imprezy.
     
    M.Śmigierzewska

     

    Apel dla klas 1 - 3  " Bądź bezpieczny w Internecie"

     

          

    Urzeczywistniając jeden z priorytetów polityki oświatowej na rok szkolny 2017/2018, we wtorek 13.02.2018 r. klasy 1b i 1c, zaprezentowały apel poruszający tematykę bezpieczeństwa w Internecie. W ramach szerzenia wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z Internetu uczniowie przedstawili krótką sztukę teatralną. Widzowie dowiedzieli się jak reagować na zagrożenia w sieci oraz w jaki sposób ich unikać. Poruszono kwestie prywatności, cyberprzemocy, niebezpiecznych treści, wirusów, oszustów internetowych i nadużywania Internetu. Uatrakcyjnieniem mini spektaklu była piosenka o mądrej „Sowie Internetowej”, multimedialny pokaz filmu animowanego, oraz prezentacja własnoręcznie przygotowanych przez dzieci plakatów ilustrujących zalecenia dla młodego internauty.

    Aleksandra Konieczna, Katarzyna Kielak
     

    Bal andrzejkowo - karnawałowy

     

     

    W czwartek 11.01 odbyła się dyskoteka andrzejkowo-karnawałowa, która trwała trzy godziny lekcyjne. Na początku imprezy ochotnicy przygotowali stoiskaz wróżbami andrzejkowymi. Uczniowie mogli poznać swoją przyszłość oraz imiona przyszłych partnerów. Następnie odbył się konkurs na najlepsze przebranie. Zwycięzca został nagrodzony cukierkami. Uczniowie bawili się i tańczyli przy sztucznym dymie i dobrej muzyce. Niektóre utwory zatańczyli z nami nawet nauczyciele. Wszyscy miło spędzili czas z znajomymi.

    Marika Sadowska kl.7a

    Jasełka w klasach 0-3 - fotoreportaż

     

      
     

    Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klas 3e i 3g tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. W tak wspaniałym nastroju wysłuchaliśmy występu chóru złożonego z rodziców i nauczycieli naszej Szkoły. Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Anna Jaczewska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne

     

    Milena Dzięcioł i Patrycja Błażejewska

     

    Konkurs mitologiczny

     

       

    15.12. odbył się dzielnicowy konkurs mitologiczny „Z mitologią na ty” pod patronatem Burmistrza Ludwika Rakowskiego. Konkurs składał się z kilku etapów. Pierwszy – wewnątrzszkolny pomógł wyłonić 5 najlepszych osób, które reprezentowały szkołę. Drugi – już w naszej szkole – polegał na napisaniu testu, w wyniku którego wyłoniliśmy 10 najlepszych osób z dzielnicy, które walczyły ze sobą w finale podczas zabawy „Jeden z dziesięciu”.

    Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki. Emocje sięgały zenitu. Często okazywało się, że to nie brak wiedzy, tylko właśnie stres eliminował zawodników. W końcu udało nam się wyłonić trzech laureatów – reprezentantów szkół 261, 300 i 358. Po raz pierwszy zdarzyło się, że wcześniej skończyły się pytania, dlatego po podsumowaniu punktów okazało się, że są ex aequo 2 pierwsze miejsca: Dominika Krusińska ze Szkoły Podstawowej nr 300 i Jakub Dębowczyk ze Szkoły Podstawowej nr 358, trzecie miejsce zajęła Justyna Hurda ze Szkoły Podstawowej nr 261.

    Wszystkim gratuluję imponującej wiedzy mitologicznej, a opiekunom dziękuję za pomoc podczas konkursu.

    Aneta Wilczek

    Uroczystość Jubileuszowa - fotoreportaż

     

         

         Dar 30 lat to prezent, na który nie można sobie zasłużyć i którego
         nie można sobie kupić. Nie można go też ukryć...
         Nie jest on dany wszystkim w równej mierze. Zawiera radość,
         ale nie jest pozbawiony bólu, zawiera śmiech i łzy, przemijanie
         i wzrastanie.
         Dar ten trzeba przyjmować z wdzięcznością, dlatego że jest darem
         naszego życia...

     

     

    W piątek 1 grudnia 2017 r.  Szkoła Podstawowa nr 300 im. Wandy Rutkiewicz obchodziła 30-lecie istnienia. Jubileusz naszej szkoły poprzedziły liczne związane z nim wydarzenia, takie jak konkursy, wywiady z absolwentami, gazetki, apele przypominające historię tej placówki i wiele innych. W dniu uroczystych obchodów wszyscy uczniowie przybyli ubrani do szkoły na galowo, świętując wielki dar, jakim jest 30-lecie.

    Wieczorem w przepięknie udekorowanej  auli widowiskowej zgromadzili się ludzie, którzy tworzyli i tworzą naszą szkołę: uczniowie, absolwenci, rodzice,  byli i obecni nauczyciele,  pracownicy szkoły i wszyscy ci, którym jej dobro leży na sercu.

    Uroczyste obchody rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i  odśpiewanie hymnu państwowego . Zrobiło się podniośle i uroczyście. W tej atmosferze głos zabrała dyrektor szkoły - pani Anna  Jaczewska, która na początku swojego wystąpienia powitała wszystkich zgromadzonych - gości, rodziców, nauczycieli, uczniów - wszystkich tych, którzy przez 30 lat tworzyli historię tej szkoły.

    Kolejnym punktem części oficjalnej były uroczyste przemówienia pani dyrektor i  zaproszonych gości. Powiedzianych zostało wiele pięknych słów na temat naszej szkoły, przypominano jej historię i ludzi z nią związanych. Niezwykle miłym  punktem tej części było wręczenie nagród przez Burmistrza Dzielnicy Wilanów pana Ludwika Rakowskiego  tym nauczycielom, którzy oddali Szkole Podstawowej nr 300 im. Wandy Rutkiewicz 30 lat swojego życia, pani Annie Komorowskiej, pani Ewie  Śledzińskiej, pani Henryce Świderskiej, pani Irenie Sokolskiej i panu Andrzejowi Łopatowi. Pani dyrektor Anna Jaczewska wręczyła nagrody tym nauczycielom, którzy pracują nieco krócej, ale z równie wielkim zaangażowaniem.

    Całość uświetnił koncert słowno-muzyczny, podczas którego wystąpili wspólnie- rodzice, uczniowie i nauczyciele. Będący świadectwem tego, że w naszej szkole najważniejszy jest zawsze uczeń, duszą szkoły jest rodzic i nauczyciel, dumą osiągnięcia, a wszystko łączy się pod wspólnym dachem szkolnego domu, w którym spędzamy ¾ naszego życia.

    Anna Lesińska
     

    Jubileusz 30 - lecia Szkoły - fotoreportaż

     

    „Góry kształtują bardzo silną więź między wspinającymi się partnerami, uczą solidarności”.

    Wanda Rutkiewicz

     

    Uroczysty apel

           

    Z okazji trzydziestolecia szkoły uczniowie z klas 4-6 ora II-III uczestniczyli w apelu. Prowadziła go pani Anna Komorowska, która razem z panią Ewą Śledzińską, panią Janiną Semik, panią Ireną Sokolską i panem Andrzejem Łopatem odbyła swoistą podróż sentymentalną. Nauczyciele wspominali początki szkoły, przy ulicy Bonifacego, rozpoczęcie roku szkolnego w naszej placówce w 1987, (jak pamiętają, w nieukończonym jeszcze budynku) oraz nadanie szkole imienia. Przywołali nauczycieli uczących w szkole na przestrzeni trzydziestu lat, dyrekcję, a także absolwentów.

    Aleksandra Biczak - Radlak

     

    Przygotowania do 30 -lecia

     

     

     

    Szkoła to nie tylko budynek, w którym odbywają się lekcje, ale przede wszystkim miejsce, gdzie spędzamy część swojego życia. Każdy kąt, każda ściana czy sala to nieodłączni towarzysze naszych sukcesów i porażek, radości i smutków. Budynek, w którym zadawać by się mogło, że spędzamy tylko kilka godzin dziennie, nieoczekiwanie staje się powiernikiem naszych tajemnic, a także przestrzenią, gdzie nawiązujemy pierwsze przyjaźnie, przeżywamy rozterki miłosne.    

    Szkoła to uczniowie, ich zaskakujące pytania, szalone pomysły i nieograniczone pokłady energii. Szkoła to nauczyciele, przewodnicy  po tym, co nieodkryte i nieznane. Jedni i drudzy podążają wspólnymi ścieżkami – ścieżkami wiedzy, która jest największym skarbem.

    Pierwszego września minęło trzydzieści lat, kiedy po raz pierwszy w naszej szkole zabrzmiał dzwonek i  obwieścił  rozpoczęcie lekcji. Przez ponad ćwierć wieku wspólnie tworzyliśmy historię, kultywowaliśmy zwyczaje, tradycje i wychowaliśmy wiele pokoleń uczniów, z których jesteśmy dumni. Dzisiaj spacer szkolnym korytarzem to powrót do przeszłości, do beztroskich czasów dzieciństwa. Spoglądające sylwetki poetów, królów i książąt przypominają o tym, co bezpowrotnie minęło, a jednak na tyle utkwiło w pamięci, że stało się obrazem najpiękniejszych wspomnień.

    By zajrzeć w stare kąty i odkurzyć przeszłość  nauczyciele przypomnieli uczniom historię Szkoły Podstawowej nr 300 im. Wandy Rutkiewicz w Warszawie. Niezastąpioną skarbnicą wiedzy okazały się kroniki, pełne fotografii, na których zatrzymał się czas. Wśród uśmiechniętych buzi, burzy loków i ogromnych kokard niejeden z uczniów odnalazł swojego rodzica. To z nich dzieci dowiedziały się, że początki naszej szkoły sięgają późnych lat siedemdziesiątych. O tym, jakie były ulubione anegdoty nauczycieli, jak przebiegały lekcje i ile trwała najdłuższa przerwa uczniowie przeczytali w wywiadzie, który został przeprowadzony z wychowanką szkoły – mamą naszego ucznia. Jubileusz stałą się również okazją do przypomnienia sylwetek znanych absolwentów i ich spektakularnych sukcesów w sporcie. Motywacją do pokonywania przeciwności losui własnych słabości z pewnością jest Wanda Rutkiewicz  - patronka szkoły. Jej historia potwierdza fakt, że realizowanie marzeń nie może być ograniczone jakimikolwiek barierami, a wejście na kolejny szczyt nie musi oznaczać końca wspinaczki. Wanda Rutkiewicz bezgranicznie kochała góry, tak, jak sport kochają nasi uczniowie. Dzieje polskiego himalaizmu, a także wizerunek patronki przybliżono uczniom poprzez projekcję filmu, a także odczytanie artykułów poświęconych Wandzie Rutkiewicz i fragmentów książki „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci”. Teksty te zainspirowały dzieci do stworzenia wierszy, rymowanek, a także opowiadań „ Co mogło wydarzyć się z Wandą Rutkiewicz podczas ostatniej wyprawy. Może wcale nie zginęła?”. Ponadto wyzwoliły twórczą aktywność plastyczną, a jej wyrazem były portrety, lapbooki,  figurki,  puzzle poświęcone patronce i szkoła przyszłości, czyli „SP300 za 30 lat”.

    Szkolne korytarze, a także sale lekcyjne wypełniły wielobarwne gazetki, plakaty informujące społeczność o nadzwyczajnym święcie.

    Jako że rywalizacja jest nieodłącznym elementem sportu i nauki uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z historii szkoły oraz życia i pasji Wandy Rutkiewicz w przygotowanych przez siebie quizach, klasowych turniejach,  krzyżówkach, memory, grach planszowych i kalamburach. I chociaż uroczyste obchody dopiero przed nami, to w naszej szkole atmosferę tego święta czuć już od kilku tygodni.  

    Wioleta Luchowska

     

    Jak szybko mija czas...

     

                                

    Może trudno w to uwierzyć, ale nauczyciel też był kiedyś dzieckiem - nosił kucyki, jeździł na rowerku, grał w piłkę, nieporadnie stawiał pierwsze kroki. Właśnie takich belfrów można było zobaczyć przez ostatni miesiąc na tablicy Samorządu Uczniowskiego. 26 nauczycieli i pracowników szkoły (łącznie z Dyrekcją) wzięło udział w zabawie i okazując wiele dystansu do siebie, udostępniło swoje zdjęcia z dzieciństwa do publicznego oglądania przez uczniów. Tablica od początku wzbudzała wiele zainteresowania. Tłoczyło się przy niej mnóstwo uczniów w poszukiwaniu znajomych rysów twarzy. Ich zadaniem było odgadnięcie, kto jest przedstawiony na zdjęciach. Dla podpowiedzi zostały wypisane nazwiska nauczycieli, biorących udział w zabawie. Zadanie okazało się ciekawe, ale trudne. Najwięcej trafnych odpowiedzi udzieliła klasa 6c ! Gratulujemy!

    Aneta Wilczek

    W świecie liryki z Michałem Rusinkiem

     

    Liryka to rodzaj literacki nieodłącznie związany z hymnem, psalmem, limerykiem. Jego wiernym towarzyszem jest metaforyczny świat, w którym nadrzędną rolę odgrywa podmiot liryczny. W poetycką podróż zabrał nas pan Michał Rusinek i pokazał przestrzeń pełną rymów, strof, rytmów i wersów.  Podczas spotkania uczniowie wymyślali zabawne epitety i tym samym wspólnie z autorem stworzyli  śmieszną historię. Zmetaforyzowany świat liryki uświadomił uczestnikom, że interpretując wiersz nie trzeba popadać w czarną rozpacz, gdyż znajomość środków poetyckich jest kluczem do właściwego odczytania tekstu.

    Pan Michał Rusinek opowiadał uczniom o swoim życiu, swoich pasjach a także pracy z Wisławą Szymborską. To niesamowite spotkanie sprawiło, że dzieci chciały dowiedzieć się jak wygląda praca pisarza, kiedy przychodzi inspiracja i skąd wiadomo, że to, co napiszemy spotka się z akceptacją odbiorców.

                                                                                                                  Wioleta Luchowska
     

    Żyj zdrowo i kolorowo

     

               

    22 listopada 2017 uczniowie z klasy trzeciej szkoły podstawowej reprezentowali naszą szkołę w obchodach dzielnicowego dnia zdrowego jedzenia pod hasłem ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO. Nasi reprezentanci wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Wrócili pełni wrażeń z dyplomami i nagrodami.

    Skład reprezentacji:

    Lis Gabrysia 3g
    Jurkowska Zosia 3g
    Dahlman Julia 3b
    Seklecka Maja 3b
    Pękala Iga 3b

    Gratulujemy sukcesu!
    Jolanta Bielec

     

    Wilanów światłem malowany

     

    Fotografia to dziedzina sztuki, która łączy przeszłość z teraźniejszością, uwiecznia chwile, utrwala fakty. Przez jednych traktowana jako nieznaczący obraz, ślad pamięci, dla drugich stanowi wartość estetyczną. Czym zatem jest fotografia i fotografowanie? Jak wyglądała camera obscura ? Czy  aparat fotograficzny  ma wpływ na jakość naszych zdjęć?             „Wilanów światłem malowany” to projekt historyczno – fotograficzny, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły mogli odbyć niezwykłą podróż czasie. Przedsięwzięcie współfinansowane było przez Urząd Dzielnicy Wilanów, a realizowane  przez Fundację Bez Wizy. Spotkania miały formę warsztatów, podczas których uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o zabytkach Wilanowa oraz zdobywali teoretyczne i  praktyczne umiejętności fotografowania. Uczestnicy inspirowali się obrazami Canaletta oraz panoramą współczesnego Wilanowa i tworzyli własne fotografie. Ideą projektu było dostrzeżenie zmian, które zaszły w krajobrazie, a także zachęcenie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego fotografowania. Podsumowaniem spotkań był wernisaż w Centrum Kultury Wilanów, w którym wzięli udział uczestnicy projektu, rodzice, a także organizatorzy.

    Wioleta Luchowska
     

    Obchody Święta Niepodległości
      
           


    Apel „Dotknij niepodległości” 

    Dnia 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się upamiętniający apel przygotowany przez uczniów z klas 6a i 6d. Obecna Dyrekcja, nauczyciele i młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania jej w dniu 11 listopada 1918 roku. Symbole w barwach narodowych, flagi, wizerunek Józefa Piłsudskiego oraz własnoręcznie wykonane kotyliony podkreśliły patriotyczny charakter apelu.  

    Stało się już tradycją, że każdą akademię uświetnia występ szkolnego chóru, którym dyryguje pani Ewa Śledzińska. Tym razem również mieliśmy okazję wysłuchać znanych i lubianych pieśni żołnierskich i legionowych: "Piechota", "Pierwsza Kadrowa", "Pierwsza Brygada”, „Wojenko”. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego i brawami dla występujących.

    Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej szczególnej lekcji historii.

       Lidia Domańska, Edyta Karolczak-Sarniak
     

     

              

     

    By przybliżyć uczniom klas 0- 3 istotę obchodów w Polsce Święta 11 listopada nauczyciele zrealizowali podczas lekcji tematy przybliżające  trudne pojęcia jak wolność, niepodległość czy niezależność. Uczniowie klas 0-2 wykonali gazetki tematyczne, a uczniowie klas trzecich wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Te interaktytwne warsztaty zatytułowane „Pies i wilk czyli o niepodległości dla najmłodszych”,  łącząc ze sobą pedagogikę zabawy
    i spektaklu lalkowego, przybliżyły dzieciom tematykę patriotyczną. W czasie spotkania uczniowie byli widzami „teatru w walizce”, po obejrzeniu którego sami mogli dokonać oceny zachowań bohaterów i przeanalizować ich postępowanie. Dzieci współpracując w grupach wykonywały zadania zręcznościowe - tworzyły swoje małe państwa wytyczając ich granice za pomocą szarf. Państwa, aby były silne - musiały być nierozerwalne. Wymagało to od nich współdziałania i pomysłowości, ale pomogło tez zrozumieć, że właśnie takie współdziałanie pomogło Polakom w odzyskaniu niepodległości. Na podsumowanie zajęć dzieci dokonywały wyboru czy chcą należeć do państwa tytułowego wilka –wolnego, bez ograniczeń ale walczącego o przetrwanie, czy też psa, który ma wszystko, ale ciągle podporządkowany jest swojemu panu.  Efektem odbytych zajęć były piękne prace o tematyce patriotycznej wykonane przez uczniów.

                                                                      

    Patrycja Błażejewska i Beata Jakoniuk

     

    „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”

     

            

    W dniu 26. 10.2017r. uczniowie z klas 1-3 naszej Szkoły uczestniczyli w interesującej przygodzie edukacyjnej. Jedna z grup energetycznych działających na polskim rynku przygotowała spektakl „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni.” Młodzi widzowie mieli okazję dowiedzieć się  jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy obchodzić się z prądem oraz jak oszczędzać energię elektryczną. Dzięki grom i zabawom dzieci angażowały się w udział w przedstawieniu utrwalając  kluczową wiedzę. Uwagę widzów  przyciągnęła także scenografia oraz ciekawe piosenki. Wszystko to sprawiło, że przez 45 minut dzieci powtórzyły i utrwaliły z zaciekawieniem wiedzę o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu  z energii elektrycznej.

                                                                                                                             Patrycja Błażejewska
     

    Ślubowanie klas pierwszych - fotoreportaż

                                                                           

           "Idę do szkoły, a ze mną przyjaciele.
           Śpiewam wesoło, bo przygód czeka wiele.
           Kim ja jestem? Wie każdy z Was!
           Do pierwszej klasy idę pierwszy raz…”

     

      

     


    Ślubowanie to wielka uroczystość, która budzi wiele emocji wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. W tym roku odbyło się ono
    13 października 2017r. Bohaterami dnia i pierwszoplanowymi aktorami byli uczniowie klasy 1a, 1b,1c,1d.

    W pięknie udekorowanej sali, ubrani w galowe stroje, zajęli honorowe miejsca na scenie. Mimo tremy i zdenerwowania wspaniale prezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w krótkim programie artystycznym. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna – „Ślubowanie” i „Pasowanie na ucznia klasy pierwszej”. Uroczyste pasowanie za pomocą „czarodziejskiego ołówka” przeprowadziła pani dyrektor Anna Jaczewska.

    Po części oficjalnej uczniowie i ich rodzice udali się do sal, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Wychowawczynie rozdały dzieciom pamiątkowe dyplomy, przypinki, smycze oraz teczki z wyprawką plastyczną.

    Uczniom klas pierwszych życzymy sukcesów w nauce!

    Katarzyna Szczepaniak
     

    Odczarujmy matematykę - Soroban w edukacji wczesnoszkolnej

     

            

    Nauczyciele i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w warsztatach pt. „Odczarujmy matematykę. Soroban – matematyczne narzędzie wspomagające wszechstronny rozwój dzieci”, które zostały sfinansowane z warszawskiego budżetu partycypacyjnego.  Celem projektu było zapoznanie uczestników z azjatyckim programem nauczania, opartym na japońskim liczydle, które wspomaga rozwój umiejętności matematycznych, kreatywność i zdolność koncentracji. Powoduje współpracę obu półkul mózgowych, dzięki czemu umożliwia wszechstronny rozwój zdolności intelektualnych dzieci.
    W dniu 3 października w Cegłowie przedstawiciele kadry pedagogicznej uczestniczyli także w wyjątkowej konferencji – warsztatach z prezesem Japońskiego Związku Sorobanu sensei Kenichi Ishido i dyrektorem generalnym Szkoły Sorobanu w prowincji Chiba, któremu towarzyszyło dwóch nauczycieli ze szkoły: sensei Tetsuya Ohno-wicemistrz świata w szybkich obliczeniach oraz Kosuke Makino. Sesnsei Ishido osiągnął mistrzowski stopień 9 Dan w umiejętnościach obliczeniowych, a sensei Ohno może poszczycić się najwyższym 10 Dan. Takich ludzi jest w Japonii niewielu. Podczas konferencji sensei Ishido opowiadał o roli jaką w procesie uczenia odgrywa właściwa stymulacja obu półkul mózgowych oraz podał też świetną metodę na zapamiętanie dużej liczby wyrazów i cyfr. W części warsztatowej nauczyciele z Japonii wprowadzali początkujących w tajniki przesuwania koralików i  liczenia, zaś grupa zaawansowanych uczestników miała okazję zmierzyć się z zadaniami obliczeniowymi na poziomie 8-5 kyu. W finale spotkania mistrz  Tetsuya Ohno zademonstrował  jak szybki jest w obliczeniach. Oprócz typowych obliczeń zademonstrował też jak błyskawicznie podać w jaki dzień tygodnia wypadła dowolna dataz kalendarza. Zgromadzeni byli pełni podziwu dla jego umiejętności. Na zakończenie spotkania, nauczyciele wręczyli uczestnikom konferencji upominki z Muzeum Sorobanu w Japonii.

    Katarzyna Szczepaniak
     

    Międzynarodowy Dzień Osób Starszych - fotoreportaż

     

    Dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Już o świcie uczestniczyliśmy w nagraniu w Polskim Radiu na ul. Myśliwieckiej. Dziennikarka – pani Beata Jewiarz zaprosiła nas do audycji „Niedzielny Poranek”, aby porozmawiać o wolontariacie na rzecz Seniorów. O naszych akcjach, o szkole, o marzeniach opowiadali uczniowie: Eliza Annovi  (IIC) i Mikołaj Lange (IID) oraz pedagog Marta Bogusławska. Na koniec zaprosiliśmy warszawskich Seniorów do wspólnej zabawy w Ogrodzie Saskim, gdzie jak co roku, grupa naszych wolontariuszy składała starszym spacerowiczom życzenia, wręczała róże, balony i ulotki. Wszystko to na Pikniku zorganizowanym  przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”.

    Tu można wysłuchać naszego wywiadu: http://www.rdc.pl/podcast/niedzielny-poranek-miedzynarodowy-dzien-seniora/

    Marta Bogusławska

     
    Wymiana polsko - niemiecka - fotoreportaż


    Artykuł z wymiany uczniów w gazecie Osnabrucken Zeitung

    https://www.noz.de/lokales/bad-laer/artikel/955704/grossstaedter-zu-gast-auf-dem-land-in-bad-laer

         

    W dniach od 18 do 23 września uczestniczyliśmy w wymianie polsko-niemieckiej - odwiedziliśmy uczniów z Geschwister-Scholl-Oberschule w Bad Lear, małym miasteczku w Dolnej Saksonii. Trudy męczącej, kilkunastogodzinnej podróży, zrekompensowało nam bardzo miłe i serdeczne powitanie niemieckich uczniów. Chociaż na początku było trochę niezręcznie to już po kilkunastu minutach zaczęliśmy się dobrze porozumiewać. Mieszkaliśmy u niemieckich rodzin, które bardzo serdecznie nas gościły w swoich domach. 

    W ciągu tego pełnego wrażeń tygodnia mieliśmy również szansę zobaczyć, jak wygląda życie w szkole niemieckiej. Uczestniczyliśmy w lekcjach naszych kolegów z Niemiec i jednogłośnie stwierdziliśmy, że bardzo różnią się od tych w naszej szkole. Graliśmy we wszelkiego rodzaju gry integracyjne, dzięki którym mogliśmy poznać się nawzajem. W środę pojechaliśmy do Osnabrück, gdzie odwiedziliśmy muzeum Felixa Nussbauma, uczestniczyliśmy tam w bardzo ciekawych warsztatach artystycznych. Każdy dzień wymiany zapełniony był różnymi atrakcjami, dlatego nie było czasu na nudę.

    Przez te kilka dni bardzo zaprzyjaźniliśmy się z niemieckimi uczniami i ich rodzinami. Pomimo, że nie mówimy jeszcze biegle po niemiecku, super się dogadywaliśmy i brak pojedynczych słów nie przeszkadzał nam w zabawie i poznawaniu innej kultury. Wyjazd był świetnym przeżyciem i wspaniałym doświadczeniem. Na pewno pozostanie nam długo w pamięci. Teraz czekamy, aż nasi nowi przyjaciele odwiedzą nas w naszych domach w Warszawie.

    Aleksandra Kiczyńska
    zdjęcia: Gero Niebuhr

     
    Warsztaty językowe na Malcie - fotoreportaż

     

         

    Między 16 a 23 września odbył się kurs języ  kowy na Malcie w którym udział wzięło kilkunastu uczniów z naszej szkoly. Młodzież miała okazję stać się na tydzień prawdziwymi mieszkańcami Malty, poprzez mieszkanie u maltańskich rodzin i chodzenie do tamtejszej szkoły języka angielskiego. Oprócz zajęć, które odbywały się w Link School Of English, zostały zorganizowane wycieczki, które miały na celu ukazanie pięknych miejsc na wyspie i nie tylko.

    Jedną z najbardziej wyczekiwanych wycieczek był rejs na wyspę Comino do Blue Lagoon, czyli Błękitna Zatoka, która swoją nazwę zawdzięcza cudownej błękitnej wodzie, w której uczestnicy wyjazdu mieli okazję się kąpać. Kolejną wycieczką było zwiedzanie Valetty przepięknej stolicy Malty. Uczniów zachwycił także nocny rejs statkiem- Malta by Night. Kolejnym punktami zwiedzania była Mdina, miasteczko z niezwykłym klimatem słynące z pięknych, malowniczych uliczek i Rabat, w którym była możliwość zakupu tradycyjnych maltańskich słodyczy oraz huta szkła w której uczniowie mieli okazję zobaczyć proces tworzenia szklanych wyrobów. Młodzież wzięła udział w Tresure Hunt-grze terenowej mającej na celu integrację grupy. Uczniowie spędzili również czas na pięknej piaszczystej plaży Golden Bay. Zwieńczeniem zwiedzania Malty była wycieczka dwupiętrowym busem turystycznym po wyspie.

    Kurs językowy na Malcie miał na celu rozwinięcie zdolności komunikacyjnych uczniów  w języku angielskim poprzez lekcje w szkole, mieszkanie u anglojęzycznych rodzin, posługiwanie się angielskim w codziennych sytuacjach oraz ukazanie piękna Malty.

    Eliza Annovi 

     
    Spotkanie z panem Tomaszem Adamcem  - fotoreportaż                

     

              

     

    Rozpoczęliśmy rok szkolny, a wraz z nim spotkania z ciekawymi gośćmi. Pierwszym z nich już tradycyjnie był Tomasz Adamiec – wielokrotny Mistrz Polski w judo i brązowy medalista w Mistrzostwach Europy. Mistrz opowiadał o swoich osiągnięciach, treningach i podróżach związanych ze światem sportu. W czasie swojej kariery pan Tomasz odwiedził wiele ciekawych, egzotycznych krajów. Dodał, że uprawianie tej dyscypliny sportu dało mu szansę poznania wyjątkowych ludzi z różnych stron świata. Wraz z nim przybyli trenerzy ze szkoły JUDONEKO i wspólnie zachęcali uczniów naszej szkoły do rozwijania swojej sprawności fizycznej.

    Agnieszka Szewczuk

     
    Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018

     

            

     

    W poniedziałek 4 września odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018. Wszystkich uczniów, rodziców, pedagogów oraz zaproszonych gości, serdecznie przywitała Pani Dyrektor Anna Jaczewska. Przedstawiła organizację  roku szkolnego, zapoznała nowych uczniów z tradycjami szkolnymi oraz życzyła wszystkim dużo radości i samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Uczniowie klas „0” i pierwszych otrzymali pamiątkowe znaczki. Po części oficjalnej wszyscy udali się do swoich sal na spotkania z wychowawcami.

    Karolina Kędziora