Przewodnik po wybranych krajach

Najciekawsze miejsca na świecie

„Przewodnik dla podróżujących po Polsce i Rzeczypospolitej Krakowskiej” to pierwsza publikacja turystyczna po naszym kraju, która ukazała się w 1821 roku. Ostatnie lata XX wieku i początek XXI to dominacja przewodników internetowych reprezentowanych przede wszystkim przez portale internetowe. W ramach projektu Szkoła otwarta na wielokulturowość uczniowie naszej szkoły przygotowali publikacje w formie książki, ulotki, ale także makiety poświęcone najciekawszym miejscom na świecie. Każda z tych form zawierała szczegółowy opis okolicy, mapę jak również listę najciekawszych zabytków. Ponadto autorzy zadbali o to, by znalazły się tam również informacje, dotyczące miejsc noclegowych czy restauracji. Niekonwencjonalne formy przewodników i albumów z pewnością zainspirują do bliższych i dalszych podróży.

Wioleta Luchowska, Anna Smyczek