Rada rodziców

O RADZIE RODZICÓW

Podstawowym celem Rady jest reprezentowanie interesów rodziców uczniów Szkoły poprzez podejmowanie działań, jako organu Szkoły, wynikających z przepisów oświatowych, Statutu szkoły i Regulaminu Rady Rodziców oraz wspieranie Dyrektora, Nauczycieli i innych organów Szkoły w pracy na rzecz dobra uczniów.

Rada realizuje swoje cele w szczególności poprzez:

• pobudzanie aktywności i organizowanie różnorodnych form działalności na rzecz rozwoju szkoły,
    • zapewnienie rodzicom wpływu na działalność szkoły poprzez wyrażanie i przekazywanie Dyrektorowi oraz innym organom szkoły, organowi prowadzącemu i organowi sprawującemu nadzór pedagogiczny stanowisk i opinii w sprawach związanych z działalnością szkoły,
    • finansowe i organizacyjne wspieranie działalności statutowej szkoły,
    • organizowanie współpracy z Dyrektorem i Nauczycielami Szkoły w celu podniesienia jakości jej pracy,
    • wspieranie działalności samorządu uczniowskiego,
    • organizowanie pomocy finansowej dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Zadania reprezentanta klasy w Radzie Rodzicow SP300

BUDŻET RR

W roku szkolnym 2021/2022 Rada Rodziców na działalność statutową zbiera składki:

• Podstawową – sugerowana kwota roczna to 100 zł.
    • Na potrzeby świetlicy – sugerowana kwota 50 zł rocznie za dzieci korzystające ze świetlicy.

Składki na Radę Rodziców są dobrowolne. Ważne jest każde wsparcie – także to w mniejszej kwocie. Wszystkie wydatki finansowane przez RR są analizowane pod kątem potrzeb społeczności szkolnej, a każda decyzja – podejmowana zgodnie z regulaminem RR. Bieżące informacje otrzymują Państwo od swoich reprezentantów klas w RR, poprzez portal Librus oraz w zakładce Rodzice na stronie www szkoły.

Regulamin Rady Rodziców - załącznik

KONTO RR

Rada Rodziców SP nr 300
    ul. Gubinowska 28/30, 02-956 Warszawa
    Tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka, klasa, np. Jaś Kowalski, 1A

Rodzice dzieci uczęszczających do świetlicy, którzy chcieliby dofinansować świetlicę, prosimy o dopisek: imię i nazwisko, klasa, ŚWIETLICA.

1% PODATKU
    Aby przekazać 1% podatku na SP300 poprzez Fundację Sedeka
    w formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000338389
    a w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 10680 - Rada Rodziców SP300

DAROWIZNA DLA SP300

Za pośrednictwem fundacji Sedeka można również dokonać darowizny na potrzeby SP300.
    Fundacja Sedeka „Zdążyć z pomocą”
    ul. Grzybowska 4 lok. 211, 00-131 Warszawa
    Alior Bank SA, nr konta: 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845
    Tytułem: 10680 - Rada Rodziców SP300

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Rada Rodziców SP300 serdecznie zaprasza Rodziców z naszej szkoły do współpracy. Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysły, energię i potrzebę pożytecznego działania na rzecz dzieci i szkoły.

Liczymy na Państwa!

Rada Rodziców SP 300

Prezydium RR w roku szkolnym 2021/2022:

Przewodniczący Artur Wilczek (reprezentant klasy 1b),
    Wiceprzewodnicząca Ewa Puchalska (reprezentantka klasy 8e),
    Członkowie: Kinga Czwarno (3a), Konrad Gelert (7a), Sylwia Klecha (3e), Patrycja Konopka (8d), Marta Malinowska-Hirsch (1c), Anna Palczewska (3b), Monika Piotrowska (2d).

Komisja Rewizyjna: Dorota Kargul-Plewa (0a), Maria Rejmer (5c).

W dniu 26 września 2021 r. odbyło się pierwsze zebranie Rady Rodziców SP300 im. Wandy Rutkiewicz w Warszawie, a w dniu 7 października 2021 r. - spotkanie Prezydium RR z Dyrekcją szkoły. Protokoły są dostępne do wglądu na życzenie Rodziców z SP300.

e-mail: rrsp300@gmail.com

DANE DO FAKTUR

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 300 im. Wandy Rutkiewicz
    Ul. Gubinowska 28/30, 02-956 Warszawa
    NIP 951-19-95-129

DZIAŁANIA RR W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

W minionym roku szkolnym m.in.:

• Sfinansowaliśmy paczki świąteczne dla 21 uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
    • Wzięliśmy udział w akcji Choinka dla medyków (m.in. zakup choinki).
    • Pomogliśmy dzieciom, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji z powodu Covid, m.in. urządziliśmy pokój dla nauki zdalnej dla jednego ucznia, zorganizowaliśmy dostęp do internetu dla trójki uczniów na czas nauki zdalnej, zakupiliśmy bon towarowy na zakupy w dużej sieci dyskontowej.
    • Sfinansowaliśmy warsztaty naukowe organizowane przez firmy zewnętrzne dla dzieci ze wszystkich klas 0-3.
    • Wykonaliśmy naklejki tematyczne (matematyka, język polski i historia) na podstopniach szkolnych schodów.
    • Sfinansowaliśmy prenumeratę czasopism dla biblioteki szkolnej.

W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy za wszystkie, także te najmniejsze, wpłaty.