Innowacje

Innowacja pedagogiczna „Poszukiwacze skarbów Warszawy”

Innowacja „Poszukiwacze Skarbów Warszawy” skierowana jest do uczniów klas trzecich znających już najważniejsze miejsca stolicy oraz ważne wydarzenia z jej historii. W oparciu o tę wiedzę uczniowie będą poszukiwali, jakimi wartościami kierowali się bohaterowie znanych im wydarzeń oraz jak ich czyny wpływały na rozwój Warszawy. Zajęcia te mają na celu kształtowanie w uczniach cierpliwości i wytrwałości w codziennej pracy oraz postawy patriotyzmu polegającego na współpracy z innymi a także na świadomym i odpowiedzialnym kształtowaniu najbliższego otoczenia.

Innowacja pedagogiczna "Art and English - uczymy się języka angielskiego bawiąc w teatr"

Współczesne założenia metodyki nauczania języków obcych dzieci w szkole podstawowej zalecają stosowanie technik teatralnych. Szczególną ich odmianę stanowią inscenizacje będące świetnym sposobem integracji umiejętności  i wiedzy uczniów z różnych dziedzin, a ponad to korzystnie wpływają na poszerzenie ich kompetencji językowych. Stanowią formę aktywności i ekspresji twórczej i językowej. Przygotowują do samodzielności w procesie uczenia się języka, umacniają wiarę we własne możliwości. Dzieci o wiele łatwiej zapamiętują materiał, który przeżywają, odgrywają, z którym związane są emocje.

Innowacja pedagogiczna „Mały Ratownik”

Innowacja "Mały Ratownik" umożliwia kształcenie u dzieci z klas młodszych bezpiecznych zachowań, nabycie umiejętności zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz nabycie rzeczywistych, praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w realnych wydarzeniach

Innowacja pedagogiczna „Angielski – słuchasz , rozumiesz i mówisz”

Głównym celem  innowacji będzie dążenie do  rozpowszechnienia nauki języka angielskiego tak, aby język obcy stał się integralną częścią aktywności edukacyjnej dziecka. Zapewni to uczniom maksimum kontaktu z językiem obcym dążąc do praktycznego integrowania treści, metod i celów nauczania w języku obcym i ojczystym. Program ma na celu również kształtowanie postaw twórczych poprzez wykorzystanie wszelkich dostępnych metod, technik, materiałów i pomocy dydaktycznych, również w celu uatrakcyjnienia i wzbogacenia procesu dydaktycznego. Mam nadzieję , że innowacja rozbudzi w uczniach chęć zgłębiania wiedzy oraz motywację do dalszej edukacji.

Innowacja pedagogiczna „Matematyka na wesoło”

Innowacja Matematyka na wesoło skierowana jest do uczniów klas pierwszych. Zajęcia mają służyć rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia dzieci oraz ich aktywności matematycznej. Podczas naszych spotkań uczniowie będą rozwiązywać zadania tekstowe, grać w gry planszowe, dostrzegać matematykę w najbliższym otoczeniu. Podczas cotygodniowych zajęć będą poznawać świat matematyki, tak aby przekonać się, że matematyka nie jest trudna i nudna, lecz może być fajną i ciekawą zabawą.