Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Jan Paweł II

Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów z klas 4-8 zainteresowanych pomaganiem potrzebującym oraz wspólną zabawą przy organizacji różnych przedsięwzięć.

Marta Poter i Ewa Baczewska

Regulamin Wolontariatu SP 300 im. Wandy Rutkiewicz Warszawie

ROK SZKOLNY 2020/2021

Wolontariat pracuje

Pierwsza wielka akcja wolontariatu już za nami. Spakowaliśmy karmę i zabawki dla psów, które przekażemy schronisku.Przygotowaliśmy, także paczki z ubraniami dla potrzebujących dzieci.Wspólnie spakowaliśmy korki, któreprzekażemy wybranej fundacji. Ciężko pracowaliśmy. Pomimo zmęczenia świetnie się bawiliśmy i byliśmy dumni, że możemy pomóc innym.

Wolontariusze w pracy

Wolontariusze klas 7 i 8 rok szkolny rozpoczęli bardzo pracowicie... pomagają Pani w bibliotece. Ich pomoc jest nieoceniona .

Dziękujemy Wam!

ROK SZKOLNY 2019/2020

"OŚMIU WSPANIAŁYCH"

"Kochamy, więc działamy - wolontariusze"

Uczniowie naszej szkoły - wolontariusze -  zostali laureatami  Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" w kategorii "GRUPY" za otwarte serce i wzorową pracę na rzecz potrzebujących.

Gratulujemy!

Szlacheta Paczka

Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji. Jesteśmy już po zapakowaniu prezentów. Uzbieraliśmy 49 pudeł , które zostały przekazane w sobotę 7 grudnia wylosowanej przez nas rodzinie. Rodzina oniemiała na widok darów, była bardzo szczęśliwa, nie spodziewała się, że w te święta spełnią się ich najskrytsze marzenia. Obdarowani przekazali najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

Opiekunowie  i wolontariusze dziękują bardzo serdecznie wszystkim, którzy wsparli Szlachetną Paczkę, przygotowaną w SP 300.

Warsztaty - pomagamy zwierzetom

W piątek 15.11.19 odbyły się kolejne warsztaty plastyczne, na których wykonaliśmy ogromną pracę wykonując mnóstwo ozdób choinkowych i świątecznych, Wszystkie wykonane przez nas ozdoby przeznaczymy na kiermasz charytatywny, który odbędzie się w grudniu podczas zebrań z rodzicami, a za pieniążki zebrane podczas tego kiermaszu zakupimy karmę dla zwierząt i przekażemy do schroniska .

Akcja korki i makulatura

Wolontariusze prężnie działają . W każdej wolnej chwili zbierają makulaturę oraz pakują korki. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć pracę wolontariuszu, to prosimy o dostarczanie makulatury (kartony, stare gazety itd.) do sali 123. Mile widziane nakrętki.

Warsztaty  plastyczne

W piątek 25.10.19 wykonaliśmy ogromną pracę bawiąc się przy tym super. Na warsztatach  plastycznych przygotowaliśmy dużo ozdób świątecznych – pomalowaliśmy figurki gipsowe i zrobiliśmy bombki z zebranych wcześniej szyszek. Wszystkie wykonane przez nas ozdoby przeznaczymy na kiermasz charytatywny, który odbędzie się w grudniu podczas zebrań z rodzicami.