Wykonanie e-książeczki

za pomocą aplikacji StoryJumper

Wykorzystanie nowoczesnych technologii wpisane jest we współczesną edukację, ponieważ sprzyjają one efektywnemu nauczaniu. Z przeprowadzonych badań wynika, ze stymulują one obie półkule mózgowe przez co proces zapamiętania i przetwarzania informacji przynosi pożądane efekty.  Uczniowie coraz częściej i chętnie zapisują swoje wspomnienia w nadziei, że kiedyś przeobrażą się one w powieść, która będzie w czołówce bestsellerów. By wspomnienia zapisywane na kartach ujrzały światło dzienne, podczas zajęć komputerowych za pomocą aplikacji StoryJumper  dzieci tworzyły i udostępniały  e-książeczek. Wykorzystując dostępne szablony dodawały tekst,  wstawiały własne obrazki, projektowały okładkę. Każdy uczeń mógł zostać nie tylko autorem e-boka, ale grafikiem, ilustratorem, korektorem i wydawcą. Proces tworzenia ksiązki uzmysłowił każdemu, że nim powstanie to niezwykłe dziecko myśli ludzkiej musi przejść długą drogę zanim trafi do czytelnika.