Grywalizacja z Kahoot

Rozwiązywanie interaktywnych quizów

Rywalizacja wpisana jest w naturę człowieka, motywuje do działania, pobudza naszą wyobraźnię, uczy współpracy i kreatywnego myślenia. Kahoot to narzędzie, które umożliwia tworzenie i przeprowadzanie interaktywnych quizów, w których liczba graczy jest nieograniczona. Zadania mogę mieć formę pytań, ale także mogą zwierać obrazy,  filmy wideo i co najważniejsze limit czasu na wykonanie zadania, po upływie którego wyświetla się wynik na głównym ekranie. Chwile pełne emocji przeżywali uczniowie klas szóstych, którzy przygotowywali, ale także rozwiązywali zadania quizowe. Podczas zabawy dzieci rozwijały zdolności orientacyjno-poznawcze, które wyrażały się w koncentracji uwagi czy analizie i syntezie. Uczestnicy quizu wykorzystywali w praktyce zdobyte informacje, a także doświadczyli czym jest samodzielność w podejmowaniu decyzji. Z pewnością każdy gracz wyszedł z zajęć z poczuciem sukcesu .