Interaktywny plakat

tworzony za pomocą narzędzia Glogster

Powszechny dostęp do internetu a także dynamiczny rozwój technologii sprawiły, że przebywanie w cyberprzestrzeni możliwe jest już nie tylko  za pośrednictwem komputera, ale także telefonu czy tabletu. Niewielki smartfon, pełen ciekawych aplikacji może być wykorzystywany już nie tylko do gier, słuchania muzyki, ale także do czytania książek w formie elektronicznej, czy tłumaczenia niezrozumiałych słów z języka obcego. W kilka chwil telefon stał się oknem na świat, furtką z dostępem do map świata, chemicznych wzorów czy matematycznych równań. Niezwykła moc internetu i nowoczesnych technologii wyraża w ich nieograniczonych możliwościach. Podczas zajęć komputerowych uczniowie za pomocą narzędzia Glogster tworzyli niecodzienne plakaty „Nasza szkoła”. Nadzwyczajne, ponieważ nigdy nie pokryje ich kurz, nie wyblakną i nigdy się nie znudzą, gdyż mogą być nieustannie modyfikowane. Narzędzie pozwala na umieszczanie nie tylko tekstu, ale dźwięku, animacji, grafiki.  Plakat można udostępnić bez obaw, że zostanie zniszczony.