Zawody w Norwegii

Kwiecień 2015

Zawody piłki ręcznej w Norwegii - fotogaleria

Uczniowie klasy IIb i Ib Gimnazjum nr 117 im. Wandy Rutkiewicz mieszczącego się przy ul. Gubinowskiej 28/30 w Warszawie reprezentujący również Uczniowski Klub Sportowy Wilanowia w terminie 21-30.04.2015 r., uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Steinkjer w Norwegii.

Dnia 21.04.2015 r. o godz. 9.00 wyruszyliśmy autokarem do Świnoujścia, gdzie przesiedliśmy się na prom płynący do Ystad.

Prom Wawel                                                                             Kolacja na promie

Z Ystad autokarem przejechaliśmy most oraz tunel pod cieśniną Sund łączący Norwegię z Danią, gdzie zwiedziliśmy Kopenhagę przez 2 godziny.

Zdjęcie drużyny w Kopenhadze.                                          Syrenka w Kopenhadze.

Następnie promem przepłynęliśmy z Danii do portu Helsingborg w Norwegii.

\

Żegnamy Danię z pokładu promu.                                  Wyjazd z promu w Norwegii.

Po wielogodzinnej podróży autokarem dojechaliśmy do Trondheim, gdzie spędziliśmy 9 godzin zwiedzając miasto.

Katedra w Trondheim.                                                         Steinkjer.

Z Trondheim wyjechaliśmy do Steinkjer oddalonego o 120 kilometrów, miejsca rozgrywania turnieju, który odbył się
    w dniach 24-26.04.2015 r.

Przywitała nas zima

Pierwszego dnia zawodów rozegraliśmy dwa mecze eliminacyjne. Drugiego dnia kolejne dwa mecze kończące eliminacje. Trzeciego dnia mecz ćwierćfinałowy i półfinałowy doprowadził nas do finału. Finał wygraliśmy zdobywając I miejsce. Rywalizowaliśmy z drużynami Klubów Norweskich. Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem Naszej drużyny.

W kategorii chłopców rocznika 2000 uczestniczyło 16 zespołów. W turnieju uczestniczyło około 80 zespołów dziewcząt
    i chłopców rozegrano po 650 meczy.

Mecze finałowe były transmitowane w TV internetowej.

Prezentacja drużyn przed meczem finałowym.

Skład drużyny:

1. Gołębiowski Mikołaj /nr 1/                     2. Kravanja Mikołaj /nr 2/

3. Wójcik Jan /nr 3/                                   4. Ciecierski Piotr /nr 4/

5. Bogusz Bartłomiej /nr 6/                       6. Bogusz Maciej /nr 7/

7. Kołakowski Cezary /nr 1/                     8. Wojnowski Antoni /nr 9/

9. Goszczycki Jakub /nr 10/                   10. Piotrowski Adam /nr 11/

11. Sus Jakub /nr 13/                             12. Mazurek Lucjan /nr 14/

13. Filipiuk Mateusz /nr 15/                    14. Pawłowski Kasper /nr 16/

15. Sikora Gabriel /nr 30/

trenerzy: Andrzej Łopat, Trzpil Zbigniew

Medale, puchar i nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju w kategorii rocznika 2000 /Adam Piotrowski kapitan Naszej drużyny/, wręczał Anders Bardal wybitny Norweski skoczek narciarski, mieszkaniec Steinkjer.

Adam Piotrowski odbiera nagrodę.                                  Trenerzy Andrzej ŁOPAT i Zbigniew TRZPIL

Po zawodach w poniedziałek 27.04.2015r zwiedzaliśmy obiekty sportowe w okolicy Steinkjer /skocznie, stadion
    biathlonowy/, oraz wiszący most nad fiordem.

Skocznia i stadion biathlonowy.                                           Most nad fiordem.

Wtorek 28.04.2014r to wyjazd w 700 kilometrową drogę do Oslo. Odpoczynek w Dombas /siedzibie troli norweskich, zwiedzanie stolicy Norwegii (Pałac Królewski, Holmenkollen - skocznia narciarska w stolicy, park Vigelanda, ), i dalsza droga do Sztokholmu /8 godzin/.

Siedziba Troli                                                                    Skocznia olimpijska w Holmenkollen

Skocznia olimpijska w Holmenkollen.                                      Rzeźby Vigelanda

W środę 29.04.2014r zwiedzanie Sztokholmu, 9 godzin postoju.

Zmiana warty przed siedzibą Królów Szwedzkich.                            Muzeum Nobla.

Norwegię pożegnaliśmy z promu płynącego do Gdańska /19 godzin rejsu/.

Rejs statkiem do Gdańska.                                             Widok z promu na Westerplatte.

Wyjazd autokarem z Gdańska do Warszawy. Zakończenie wyjazdu 30.04.2015r o godz.19.00

Opracowali: Andrzej Łopat i Zbigniew Trzpil