"Co kraj to obyczaj"

Konkurs „Co kraj to obyczaj”  był podsumowaniem „Dnia Wielokulturowości”, a  wzięli udział uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych. Nad prawidłowością jego przebiegu czuwała zacna komisja w składzie: pani Lidia Domańska, pani Roksana Prichtenko i pani Małgorzata Śmigierzewska.

Pierwsze zadanie- krzyżówka sprawdzało wiadomości, przekazane podczas prezentacji. Kolejne polegało na losowaniu zestawów, z których każdy zawierał 8 pytań. W tej części należało wykazać się szeroką wiedzą, dotyczącą historii  i geografii kraju, znanych osób, tradycyjnych dań. Najwięcej emocji wywołały „puzzle”, gdyż było to zdanie, które polegało na ułożeniu i rozpoznaniu flag  narodowych i tradycyjnych strojów w jak najkrótszym czasie. „O czym mowa” to ćwiczenie, sprawdzające znajomość osobliwych zabytków. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie klas piątych, na drugim miejscu znalazły się klasy szóste, a trzecie miejsce przypadło klasom czwartym. Zwycięzcy otrzymali koszt słodyczy.

Wioleta Luchowska,  Anna Smyczek